Postanowiła oddać dwumiesięczne dziecko do żłobka. "Ludzie mnie krytykują, ale czuję się wolna"

Rodzice często oddają swoje pociechy do żłobka, ponieważ muszą wrócić do pracy. W wielu przypadkach jest to trudna chwila. Są jednak mamy, które decydują się na to z zupełnie innych pobudek.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Większość mam bardzo przeżywa fakt, że po urlopie macierzyńskim musi oddać swoje maleństwo do żłobka, czy pod opiekę niani. Czasem jednak nie ma wyjścia, zazwyczaj dlatego, że muszą wrócić do pracy.

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska: Cieszę się, że mam już córkę odchowaną, bo jakbym dziś miała w tym kraju zajść w ciążę i rodzić, to musiałabym się zastanowić

The Sun opisał historię mamy, która zostawiła swojego dwumiesięcznego malca w żłobku. Kobieta pokazała na TikToku moment, jak po raz pierwszy zostawiła swoje dziecko w placówce. Na początku widać, że Nika ma wątpliwości, czy dobrze robi

Jeszcze nie jest za późno, aby wrócić, możemy się odwrócić

- mówi do partnera, tuląc w tym czasie maleńką córeczkę. Potem można zobaczyć, jak przekazuje dziecko pracownikowi żłobka i jak targają nią emocje. Cały czas szepcze do męża "chodźmy, chodźmy".

W kolejnym nagraniu mąż pyta ją, jak się czuje "Więc właśnie zostawiłaś swoje drugie dziecko w żłobku i to bardzo wcześnie, jak się czujesz?" - zapytał. I tu następuje zaskakująca chwila. Najpierw matka stoi ze spuszczoną głową, jakby się nad czymś zastanawiała. Nagle patrzy w górę i z uśmiechem woła "Jesteśmy wolni".

Jej partner również był zadowolony, zaproponował ukochanej wspólne śniadanie. Po tych nagraniach matka postanowiła opublikować kolejne, wszystko z powodu hejtu, który pojawił się pod jej filmikami.

Jest dużo nienawiści pod moim ostatnim filmem za pozostawienie mojego dwumiesięcznego dziecka w żłobku, aby m mogła wrócić do pracy i mieć dodatkowy czas na zrobienie rzeczy, które byłyby trudne z noworodkiem. Zamiast odpowiadać na jakiekolwiek negatywne opinię, poprę inne mamy, które dokonują trudnego wyboru

- opowiada kobieta. Przyznaje też, że była na randce śniadaniowej z mężem i czuła się doskonale. "Po prostu poczułem wolność" - stwierdziła.

Internauci uważają jednak, że mimo wszystko zostawienie dwumiesięcznego maleństwa z obcymi ludźmi nie jest dobrym pomysłem i większość osób krytykuje Nikę.

Z obojgiem dzieci siedziałam w domu aż do przedszkola, czyli 3 lata, nie wyobrażam sobie tak wcześnie dziecka gdzieś oddawać.

- napisała jedna z internautek. "Boże w życiu bym nie oddała 2-miesięcznego dziecka :( ono potrzebuje mamusi teraz, bliskości :(", "Wole mieć mniej a być przy dziecku kiedy najbardziej tego potrzebuje", "Ja zostawiałam mojego 3-latka i miałam wyrzuty, a takiego maluszka to sobie nie wyobrażam", "Nie wyobrażam sobie opuszczenia mojego nowo narodzonego dziecka!!" - pisali.

Więcej o: