Dni wolne od szkoły 2023/24. Uczniów czeka rozczarowanie. Nie zbyt wiele okazji do odpoczynku

Dni wolne od szkoły 2023/2024 to temat rzeka, który ciekawi nie tylko nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów oraz ich rodziców. Jak planować rodzinne wyjazdy? Kiedy najlepiej wziąć urlop? Plan nadchodzącego roku szkolnego jest również ściśle powiązany z wieloma wydarzeniami z kalendarza. Jednak w tym roku czeka młodzież szkolną rozczarowanie, bo nie będą mieć zbyt wiele okazji do odpoczynku. Na pierwszy naprawdę długi weekend, muszą poczekać aż do grudnia.

Dni wolne od szkoły 2023/24, czyli jedna z ważniejszych spraw, która tyczy się wszystkich uczniów. W tym roku mieli oni nieco dłuższe wakacje, ale to nie oznacza, że dalsza część roku szkolnego będzie dla nich łaskawa. Wręcz przeciwnie. Dwa najbliższe święta, które oznaczały wolne od zajęć szkolnych – przypadają w soboty. Zatem na pierwszy długi weekend wolny od nauki muszą oni poczekać do końca grudnia. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ile rodzice wydają na wyprawkę w Polsce? [SONDA]

Dni wolne od szkoły 2023/24. Kiedy wolne?

Kilka dni temu uczniowie powrócili do swoich szkół. Rozpoczęli naukę, która z przerwami, potrwa aż do czerwca. 21 czerwca (piątek) 2024 roku będzie miało miejsce uroczyste zakończenie roku. Jednak zanim to nadejdzie, przed nimi wiele miesięcy wytężonej nauki z nielicznymi dniami wolnymi. Okazuje się, że w tym roku szkolnym uczniowie mogą być nieco rozczarowani, bo pierwsza dłuższa przerwa od nauki czeka dzieci i młodzież dopiero pod koniec grudnia (przerwa świąteczna). Potem wracają na chwilę do szkoły, by za niedługo znów mieść wolne. W połowie stycznia 2024 roku rozpoczną się ferie zimowe trwające po dwa tygodnie w czterech różnych terminach dla poszczególnych województw.

W tym roku szkolnym niestety ani z okazji 11 listopada, ani święta edukacji potocznie zwanego Dniem Nauczyciela (14 października) - nie będzie wolnego od zajęć szkolnych. Przypadają one w soboty, czyli dzień wolny od nauki.

Cały kalendarz dni wolnych od szkoły 2023/24 przedstawia się następująco:

  • 1 listopada (środa) – Wszystkich Świętych;
  • 23-31 grudnia 2023: zimowa przerwa świąteczna;
  • 15 stycznia 2023 – 25 lutego 2024: ferie zimowe z podziałem na województwa;
  • 28 marca – 2 kwietnia 2024: wiosenna przerwa świąteczna;
  • 1-3 maja 2024: majówka;
  • maj – matury i egzamin ósmoklasisty, wolne dni dla uczniów nieprzystępujących do egzaminów (szczegółowe daty zostaną ogłoszone wkrótce przez dyrektora CKE)
  • 30 maja 2024: Boże Ciało;
  • 22 czerwca – 31 sierpnia 2024: wakacje.
Więcej o: