Dziecko cudem uniknęło śmierci na pasach. Kierująca pojazdem twierdzi, że oślepiło ją słońce

Niewiele brakowało, by na przejściu dla pieszych doszło do tragicznego wypadku z udziałem dziecka. Kierująca samochodem osobowym kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa 8-letniej dziewczynce.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Skrajna nieodpowiedzialność, brak wyobraźni i lekkomyślność - tak można określić zachowanie kierującej pojazdem, która nie zatrzymała się na przejściu dla pieszych. Skutki mogły być tragiczne dla mniej chronionego uczestnika ruchu.

Zobacz wideo Kierowca BMW potrącił kobietę z dzieckiem na przejściu dla pieszych

Kierująca samochodem osobowym kobieta nie ustąpiła dziecku pierwszeństwa

Do niebezpiecznego incydentu z udziałem kierujących pojazd i pieszych doszło na drodze w Zabrzu, na ul. Piłsudskiego, niedaleko szkoły podstawowej. Doszło wówczas do potrącenia 8-letniej dziewczynki na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta kierująca pojazdem osobowym nie zatrzymała się i potrąciła dziewczynkę, która została odrzucona na odległość kilkunastu metrów przez siłę uderzenia. Jak informuje RMF24, kobieta miała twierdzić, że nie zahamowała na przejściu, ponieważ oślepiło ją słońce.

Na miejsce wypadku natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Ranna dziewczynka została przewieziona śmigłowcem LPR do szpitala w stanie ciężkim. Na szczęście jej życiu nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Każdy pieszy powinien zachować szczególną ostrożność podczas przechodzenia przez pasy

Zasada ograniczonego zaufania i szczególna ostrożność - o tym nie powinien zapominać żaden opiekun, który razem z dziećmi stanie się uczestnikiem ruchu drogowego. Prawidłowe zachowanie kierowcy, stworzy możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię dla osób znajdujących się na przejściu oraz tych, którzy na to przejście wchodzą. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na przejściu lub na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu lub wchodzącemu na to przejście.
Więcej o: