Wyprawili córce przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki. Na stół wjechał tort z podpaską. "Przegięcie"

Czy pierwsza miesiączka córki powinna być uroczyście świętowana? Ci rodzice wyszli z założenia, że tak - wyprawili przyjęcie z tej okazji, a w mediach społecznościowych podzielili się zdjęciem tortu ozdobionego podpaską. To zszokowało internautów, którzy nie dowierzają i próbują ustalić, czy to rzeczywiście prawda.
Zobacz wideo Agata Młynarska: Pierwsza miesiączka to było wydarzenie w rodzinie. Najtrudniej było nam o tym powiedzieć tacie [Okres w moim życiu]

Moment pojawienia się u dziewczynki pierwszej miesiączki to dla nie zdecydowanie ważny moment w życiu. Oznacza to, że w pełni weszła w okres dojrzewania i niedługo stanie się kobietą. Jednak czy z tej okazji powinno się organizować imprezę dla całej rodziny? Większość powie pewnie, że to co najmniej osobliwe (i trudno się dziwić), ale niedawno na Facebooku pojawiło się zdjęcie tortu ozdobionego podpaską i odpowiednim tekstem, co tak mocno zdziwiło użytkowników platformy, że zaczęli spekulować, czy to na pewno prawda, czy jednak tylko czyjeś żarty. 

Wyprawili córce przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki. Na stole tort ozdobiony podpaską

O tym, że o miesiączce i innych jej aspektach trzeba głośno mówić, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak czym innym są rozmowy na takie tematy, a czym innym wyprawienie dorastającej córce przyjęcia z tej okazji. A taki dziwny pomysł w postaci tortu oblanego czerwoną polewą i ozdobionego napisem "Pierwszy okres Tosi", cukrowymi tamponami oraz podpaską pojawił się niedawno na Facebooku użytkownika o nicku Zaufaj mi, jestem Architektem. Autor prosi też użytkowników o ocenienie czy to "fajny pomysł na wejście w dorosłość, czy przegięcie?", czym wywołał sporą dyskusję. Wiele osób nie wierzy, że to prawda i sądzi, że jest to prowokacja bądź żart, czemu dało wyraz w komentarzach. 

Czy tort i przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki to dobry pomysł? Internauci są zszokowani

Większość internautów jest zażenowana wyglądem tortu, jak i samą ideą przyjęcia z okazji pierwszej miesiączki. "Serio?", "Niesmaczny tort", "Żenada!!!", "To musi być fałszywka. Nie można być aż tak głupim", "Przegięcie", "Masakra", "Nie", "Nie no, pierwszy okres dla dziewczynki to taka fajna, wcale nie intymna sprawa, którą dziecko chętnie omawia, wcale nie jest przestraszone ani zawstydzone, szczególnie jak zdarzy się np. w szkole. Żeby nie było. Jestem za rozmową na ten temat i nierobieniem z tego tabu, ale kurde bez jaj jeszcze zaprośmy rodzinę i tego wujka co lubi sprośne żarty." - pisali użytkownicy. Jednak nie wszyscy byli tak negatywnie nastawieni do niecodziennego pomysłu. "Mega! Trzeba rozmawiać, nie udawać, przeżywać…", "Jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Jeśli rodzina chce zrobić z tego uroczystość nikomu nic do tego." - uważają niektórzy internauci. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA