Dni wolne od szkoły 2023/24. Będzie ich mniej niż w zeszłym roku. Uczniowie muszą też poczekać

Dni wolne od szkoły 2023/24 to jedna z ważniejszych rzeczy, która dotyczy oczywiście bezpośrednio nauczycieli i uczniów, ale także pośrednio ich rodziców. I chociaż wakacje trwały nieco dłużej niż zwykle, to jednak na kolejny długi weekend bez nauki i szkolnych obowiązków, trzeba będzie nieco dłużej poczekać. Będzie mniej wolnego niż w zeszłym roku.

Dni wolne od szkoły 2023/24 to fraza, która przez ostatnie dni pojawiała się dość często jeśli chodzi o nowy rok szkolny. Po ponad dwóch miesiącach wakacji uczniowie wrócili do placówek, jednak wielu z nich już teraz wypatruje kolejnej okazji do leniuchowania. Ta jednak nie nadejdzie szybko. Na pierwszy, naprawdę długi weekend bez nauki będą musieli poczekać aż do grudnia. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy Kaczyński wie cokolwiek o problemach dzisiejszej rodziny?

Dni wolne od szkoły 2023/2024. Uczniowie będą zawiedzeni

W tym roku szkolnym nie ma zbyt wielu okazji do leniuchowania. Co prawda rozpoczęcie roku nastąpiło później niż zwykle, jednak na kolejny dzień wolny będą musieli oni poczekać aż do listopada. Wszystkie szkoły w Polsce będą mieć wolne 1 listopada, z okazji przypadającego wtedy dnia pamięci o zmarłych (Wszystkich Świętych). Z kalendarza dni wolnych od szkoły wpada za to Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela, który przypada na 14 października (sobotę) oraz Narodowy Dzień Niepodległości obchodzony 11 listopada. To również sobota.

Na pierwsze długie wolne będą musieli poczekać aż do grudnia. Wtedy szkoły zostaną zamknięte na czas zimowej przerwy z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Pełen kalendarz dni wolnych od nauki został już opublikowany na stornie Ministerstwa Edukacji. Przedstawia się on następująco:

  • 23-31 grudnia 2023: zimowa przerwa świąteczna
  • 1 stycznia 2023: Nowy Rok
  • 15 stycznia - 25 lutego 2024: ferie zimowe (z podziałem na województwa)
  • 28 marca - 2 kwietnia 2024: wiosenna przerwa świąteczna
  • 1-3 maja 2024: majówka
  • maj: matury i egzamin ósmoklasisty, wolne dni dla uczniów nieprzystępujących do egzaminów (szczegółowe daty zostaną ogłoszone wkrótce przez dyrektora CKE)
  • 30 maja 2024: Boże Ciało
  • 22 czerwca – 31 sierpnia 2024: wakacje.
Więcej o: