Gerard jest imieniem męskim pochodzenia starogermańskiego. Wzięło się od słów "ger", czyli "oszczep" oraz "hart", oznaczający "silny", "odważny". Imię to tłumaczy się jako "mężczyznę odważnego", "oszczepnika" lub "tego, który sprawuje władzę". W Polsce pojawiło się na początku XIII wieku i szczególną popularność zyskało na zachodzie Polski, gdzie ludność polska łączy się z niemiecką. W Polsce, wg gov.pl, w 2022 roku wybrano je zalewie 20 razy.
Gerard to wyjątkowy człowiek. Nie ważna jest dla niego własna kariera i sukcesy. Żyje po to, by czuć jak największą satysfakcję, ze wszystkiego co robi. Aktywnie śledzi życie swoich znajomych i przyjaciół, i zawsze jest pierwszy ze wsparciem i pocieszeniem, albo gratulacjami i słowami docenienia. Ma mocno rozwinięte poczucie sprawiedliwości i lojalności. Pierwszy staje w obronie słabszych i wyciąga pomocną dłoń. Zawsze jest prawdomówny. Uważa, że najgorsza prawda lepsza jest od kłamstwa, ale bardzo dba o dobór odpowiednich słów oraz o to, by nie urazić innych. Choć Gerard nie może narzekać na liczbę znajomych, bardzo ceni sobie czas w ciszy i samotności. W taki sposób najlepiej odpoczywa, dystansuje się od trudnych spraw i podejmuje decyzje.
Imieniny: 30 stycznia, 12 lutego, 23 kwietnia, 13 maja, 13 czerwca, 24 września, 3 października, 16 października, 30 października, 24 listopada, 29 grudnia
Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Gerardek, Geruś, Geriś, Gero, Gerciu, Gercio, Geruszek, Gerek, Geri, Gerardo, Gerardus, Gararduś
Najważniejsze dla Gerarda jest to, by jego praca dawała mu radość i satysfakcję. Nie istotna jest dla niego sława i kariera, ale zadowolenie z tego, co wykonuje codziennie już tak. Zbiera swoje doświadczenie dzięki własnym przeżyciom, ale również wyciąga wiele wniosków z błędów popełnianych przez bliskich i znajomych. Jest bardzo uparty. Jeśli wykonanie zadania staje się trudne, on przeczeka lub znajdzie sposób, ale w końcu wykona je tak jak należy. W pracy jest niezwykle precyzyjny i dokładny. Zna swoją wartość, umie świadomie korzystać z własnych mocnych stron i często uważa, że bez niego nic by się nie udało. Spędza wiele godzin na czytaniu i doskonaleniu zdobytych wiadomości, co często czyni go ekspertem w dziedzinie, którą się zajmuje. Gerard świetnie sprawdzi się na takich stanowiskach, jak: naukowiec, pedagog, inżynier, ekonomista, pedagog, aktor, artysta, sędzia, negocjator, radca prawny, nauczyciel.