Donald Tusk miał rodziców o wyjątkowych imionach. Zwłaszcza jeśli chodzi o ojca. Nosi je tylko 196 Polaków

Donald Tusk należy do grona polityków o wyjątkowo oryginalnym imieniu. Jednak niewielu wie, że tradycja nadawania imion nietuzinkowych sięga także i starszych pokoleń. Rodzice Donalda Tuska również nosili mało spotykane imiona. Chodzi tu głównie o jego ojca, który jak się okazuje, otrzymał imię, które obecnie nosi jedynie 196 Polaków.

Rodzice Donalda Tuska nosili imiona, które zarówno dziś, jak i przed laty, nie należały do tych popularnych. Jego matka, chociaż pochodziła z rodziny o korzeniach niemieckich, miała na imię Ewa, natomiast ojciec, podobnie jak syn, nosił to samo imię - Donald. Był to surowy człowiek, który wychowywał swoje dzieci twardą ręką. Stosował również kary cielesne, o czym zdarzało się wspomnieć byłemu premierowi. Imię ojca, jak i syna nie należy do grona tych popularnych. Obecnie nosi je zaledwie 196 mężczyzn. Czy ta liczba ulegnie zmianie? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Najciekawsze imiona dzieci gwiazd. Nie tylko Michał Wiśniewski postawił na oryginalność

Rodzice Donalda Tuska nosili oryginalne imiona. Dziś odchodzą do lamusa

Jak mieli na imię rodzice Donalda Tuska? Ewa i Donald Tuskowie. Ich imiona, chociaż o wyjątkowym znaczeniu, nie są dziś zbyt popularne. Odchodzą do lamusa, jednak czy kiedykolwiek stamtąd powrócą?

 
 

Ewa w 2022 roku została nadana łącznie 459 razy jeśli chodzi o nowo narodzone dziewczynki, jednak z roku na rok ta liczba się zmniejsza. Moda na to imię odchodzi, powodując, że powoli odchodzi ono w zapomnienie. Jeszcze gorzej jest w przypadku Donalda. Imię to obecnie nosi zaledwie 196 Polaków, jednak w 2022 roku żaden nowo narodzony chłopiec nie został tak nazwany. Dlaczego? Czy nawiązanie do imienia lidera jednego z ugrupowań politycznych ma tu znaczenie? Być może, jednak pozostawiając w tyle politykę, warto zaznaczyć, że to wyjątkowe imię jest pochodzenia celtyckiego i można je tłumaczyć jako: "silny tego świata" lub "władca świata".

Donald to również człowiek o silnej osobowości i niezwykłej charyzmie. Potrafi przyznać się do porażki i błędu, ale przede wszystkim wyciągnąć wnioski na przyszłość. W przyjaźni oddany, w miłości wierny i bardzo zaborczy. Dba o rodzinę, którą stawia na pierwszym miejscu. To również spokojny i zaradny mężczyzna, który chętnie pomoże i traktuje innych po partnersku.

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Don, Donek, Donuś, Donio, Donaldzik, Donaldzio, Doduś, Donkuś, Doni, Doniu.

Donald swój dzień, czyli imieniny obchodzi 15 września, zatem okazja do świętowania u wszystkich mężczyzn noszących to imię, pojawi się już niedługo.

Więcej o:
Copyright © Agora SA