Dlaczego Barbie nazywa się Barbie a Ken to Ken? "Kazirodcza historia"

Barbie to jedna z najsłynniejszych, a może i najsłynniejsza lalka na całym świecie. Tak samo, jak jej towarzysz Ken. Skąd wzięły się ich imiona?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Barbie powstała w 1958 r. Ruth Handler zwróciła uwagę na to, jak bawi się jej córka. Zazwyczaj używała papierowych lalek, którym nadawała rolę dorosłych osób. W ówczesnych czasach produkowane były gównie lalki "bobasy", a nie było lalek "dorosłych kobiet". Ruth pomyślała, że jest to pewna luka na rynku, którą warto wypełnić i opowiedziała o tym swojemu mężowi Elliotowi, który był współzałożycielem firmy Mattel, zajmującej się produkcją zabawek. Co ciekawe, nie zareagował on na to zbyt entuzjastycznie, podobnie jak inni dyrektorzy firmy.

Zobacz wideo Barbie - "Mogę być"

W 1956 r. para wybrała się w podróż do Europy. Wówczas Ruth zwróciła uwagę na niemiecką lalkę, która nazywała się Bild Lili. Wyróżniało ją to, że miała kształty dorosłej kobiety. Było to właśnie to, o co Ruth chodziło. Kupiła trzy sztuki, ale tylko jedną podarowała córce. Resztę przywiozła do firmy męża. Wtedy dopiero przekonała wszystkich do swojego pomysłu.


Handler z pomocą inżyniera Jacka Ryana zaprojektowała "dorosłą lalkę" i nadała jej nowe imię - Barbie. Dlaczego Barbie?
Odpowiedź na to pytanie pojawiła się na profilu instagramowym @8fact. Okazało się, że Barbie i Ken dostali swoje imiona po dzieciach Handlerów, które nazywały się Barbara i Keeneth. Oznacza to, że Barbie pochodzi poniekąd od polskiej Basi.

BarbieBarbie Fot. Piotr Skornicki / Agencja Wyborcza.pl

Ta informacja dla wielu osób okazała się niezwykle szykująca. Wpis dostał kilkadziesiąt tysięcy lajków.

Tak więc przez długi czas najbardziej kultowy związek romantyczny był kazirodczym związkiem

- stwierdziła jedna z osób komentująca post. Podobne spostrzeżenia mieli też inni: "Więc od jakiegoś czasu zmuszam moje lalki do kazirodztwa", "O nie! Są rodzeństwem?!", "Więc Barbie i Ken nie powinni być parą..." - pisali.

Część osób uważa, że to, iż imiona ulubionych lalek pochodzą od rodzeństwa, o niczym tak naprawdę nie świadczy:

To, że postacie, których imiona pochodzą od rodzeństwa, nie oznacza, że są rodzeństwem

- stwierdziła jedna z internautek.

To czy Barbie i Ken mogli być parą i czy powinni, pozostanie już zapewne kwestią sporną. Wśród innych ciekawostek dotyczącej samej lalki jest bez wątpienia to, że dopiero w 2000 roku otrzymała pępek. W 2015 ro. Mattel wprowadził do swojej oferty serię lalek Barbie Shero. W tej kolekcji dostępne są lalki przypominające znane osobowości: artystek, aktywistek, czy sportsmenek. Swojej lalki doczekała się m.in. podróżniczka Wojciechowska, czy lekkoatletka Anita Włodarczyk.

Więcej o: