Imię Hieronim pochodzi z języka greckiego. Oznacza kogoś "świętego", "tego, który nosi święte imię". W Polsce pojawiało się ono w średniowieczu. Rozsławił je św. Hieronim.
Hieronim od wczesnych lat pasjonuje się nauką. Interesuje go wiele rzeczy, a w jego głowie stale pojawiają się nowe pytania. On nie spocznie, póki nie zaspokoi swojej ciekawości. To typowy ekstrawertyk. Lubi przebywać wśród ludzi. Lubi rozmawiać z nimi i obserwować ich. Dostrzega ciekawe szczegóły w ich zachowaniach oraz intencje, jakimi się kierują. Proszony o radę, chętnie to robi. Można mu w pełni ufać, wszelkie tajemnice są u niego bezpieczne. Jest lojalny i odpowiedzialny. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, ten człowiek będzie pierwszym chętnym, które byłby w stanie oddać nawet ostatnie ubranie czy grosz, jeśli zaszłaby taka potrzeba. Hieronim znajduje ukojenie przebywając na łonie natury lub wybierając się na wycieczki i w dalekie podróże. Najszczęśliwszy jest, gdy ma kto mu towarzyszyć. Odnajduje radość i spełnienie, gdy uda mu się założyć rodzinę.
Imieniny: 8 lutego, 3 marca, 20 lipca, 30 września, 6 listopada, 4 grudnia, 11 grudnia
Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Hierek, Hieronimek, Hirasek, Hireczek, Hirek, Hiruś, Hiruń, Hiruszek, Hiruszko, Hiro, Hirosław, Hirunio, Hiru, Nimuś, Nimek
Życie Hieronima nie ma sensu bez nauki i zdobywania cennych doświadczeń. Niepowodzenia i problemy nigdy nie sprawiają, że się poddaje albo załamuje. On po prostu wychodzi z założenia, że trudności to nieodłączny element życia i trzeba jakoś im sprostać. Inteligencja i kreatywność znacznie mu ułatwiają znalezienie odpowiednich i niezbędnych rozwiązań. Zdobywane w życiu doświadczenie i nieustanny rozwój pozwalają mu czuć się pewnie siebie i doskonale poznać swoje mocne strony. Do szczęścia potrzebny mu jest kontakt z ludźmi. Ma zadatki na lidera. Świetnie motywuje innych pracowników i dostrzega ich słabe strony. Chętnie im doradza i sprawia, że łatwiej osiągnąć im cel i sukces. Hieronim doskonale sprawdzi się jako: reżyser, pisarz, żołnierz, ratownik, naukowiec, nauczyciel akademicki, inżynier, trener, dyrektor, kierownik.