Rodzice olewają zalecenia producenta i narażają dziecko na tragiczny wypadek. Pokazali skutki. "Przerażające"

Rodzice często nie stosują się do zaleceń producentów i nawet nie sprawdzają, co jest napisane na etykietach rzeczy, które kupują. Takie zaniechanie może być bardzo niebezpieczne.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Wielu rodziców niespecjalnie przejmuje się zaleceniami producentów, kupując przeróżne rzeczy. Warto jednak wiedzieć, że w ten sposób można narazić dziecko na tragiczny wypadek. Lepiej więc zapobiegać, niż później żałować.

Zobacz wideo Ściereczki do czyszczenia drewna. Zrobisz je w 10 minut

Pewna mama zamieściła na Instagramie post, w którym apeluje, by przymocowywać do ścian meble tak, jak powinno się to robić. Szczególnie jeśli chodzi o komody, które łatwo mogą się wywrócić. Wystarczy, że dziecko wysunie wszystkie szuflady, a mebel pada i może je przygnieść.

Pracowałam jako ratownik medyczny, słyszałam historie o dzieciach, które zostały przypięte, zranione lub zabite przez spadające meble (...) Mieszkam w kraju, gdzie dochodzi do trzęsień ziemi. Najlepszym sposobem przygotowania domu na trzęsienie ziemi jest zabezpieczenie mebli.

- wyjaśnia @preparedlikeamother na swoim Instagramie, pokazując wywróconą na ziemię komodę: "Ta właśnie komoda została wycofana kilka lat temu  z powodu zagrożeń przewróceniem" - dodała.

Wywrócona komodaWywrócona komoda Instagram, screen, @preparedlikeamother

Lepiej nie odkładać przykręcenia mebli "na później"

Kobieta przyznała, że chociaż miała świadomość niebezpieczeństwa sama zwlekała z przymocowaniem mebla do ściany. Teraz ma wyrzuty sumienia.

Moje zwlekanie mogło zranić lub zabić mojego malucha. Mamy szczęście, że udało jej się zejść z drogi i była tylko wstrząśnięta. Inni ludzie nie mieli tyle szczęścia. Potraktuj to jako przypomnienie, aby zabezpieczyć swoje meble, zwłaszcza jeśli dzieci lubią się po nich wspinać. Nie odkładaj tego na później

- napisała kobieta, apelując tym samym, by inni nie byli tak lekkomyślni i nie narażali swoich pociech.

Wiele osób przyznało kobiecie rację, że niby wszyscy wiedzą, iż powinni przymocować meble, ale tego nie robią. Czasem jednak może to być tragiczne w skutkach. Internauci w komentarzach zaczęli opowiadać swoje historie. Niestety, nie wszystkie skończyły się dobrze:

Zawsze staram się mówić ludziom, żeby przykręcali komody i regały do ściany. Kiedy byłem nastolatkiem, syn naszych sąsiadów wspiął się na mebel, w ciągu tych kilku sekund, kiedy mama nie patrzyła. Mebel spadł na niego. Niestety zmarł.

- opowiada jedna z kobiet. "Kiedy miałam 5 lub 6 lat, wspiąłem się na naprawdę wysoką komodę, aby wyciągnąć moje kolorowanki z górnej szuflady. Przewróciła się na mnie, a telewizor na górze uderzył mnie w czoło. To było 20 lat temu, więc telewizory były tymi wielkie i niezgrabne. Musieli mi założyć szwy, nadal mam bliznę na czole!!! - dodaje ktoś inny.

Miejmy nadzieję, że post @preparedlikeamother sprawi, że wielu rodziców przyjrzy się swoim meblom i je przymocuje, by zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom.

Więcej o:
Copyright © Agora SA