Pierwszy dzień szkoły 2023 wypada wyjątkowo późno. Po dłuższych wakacjach uczniów czeka jednak rozczarowanie

Pierwszy dzień szkoły 2023 wypada wyjątkowo późno, bo nie będzie to 1 września. Dlaczego? Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 zostało przesunięte dopiero na przyszły poniedziałek. Wakacje zatem potrwają chwilę dłużej, jednak na kolejny długi weekend, będą oni musieli poczekać aż do grudnia. Nie będzie długich weekendów ani w październiku, ani w listopadzie.

Pierwszy dzień szkoły 2023/2024 rozpocznie się dopiero 4 września. Uczniowie zyskali dodatkowe trzy dni wakacji, co na pewno odpowiednio wykorzystają. I chociaż rok szkolny się jeszcze nie zaczął, to już wielu z nich sprawdza kalendarz w poszukiwaniu kolejnych dni wolnych od nauki. Niestety, na te przyjdzie im naprawdę długo poczekać. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Maciej Stuhr, czyli aktor, nauczyciel, ojciec i dumny syn. "Czasami wystarczy być"

Pierwszy dzień szkoły 2023 i długie weekendy. Kiedy wpadają dni wolne od nauki?

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczyna się wyjątkowo dopiero 4 września, czyli uczniom pozostał jeszcze tydzień wakacji. Co prawda zyskali oni więcej czasu na odpoczynek i naładowanie baterii, to jednak na kolejną dłuższą przerwę od nauki będą musieli poczekać aż do grudnia, z małym wyjątkiem na 1 listopada (Wszystkich Świętych).

Dwa święta październikowe (Dzień Edukacji Narodowej) i listopadowe (Narodowe Święto Niepodległości) przypadają w tym roku w sobotę. Oznacza to, że uczniowie nie będą moli skorzystać z dni wolnych, a pierwsza dłuższa przerwa od nauki zaplanowana została dopiero na koniec grudnia.

Zimowa przerwa świąteczna przypada w tym roku szkolnym na okres od 23 grudnia do 1 stycznia. Pozostałe dni wolne w nadchodzącym roku szkolnym przedstawiają się następująco:

  • Wszystkich Świętych - 1 listopada;
  • Zimowa przerwa świąteczna - 23 grudnia 2023 - 1 stycznia 2024;
  • Ferie zimowe: 15 stycznia - 25 lutego 2024 (w zależności od województw);
  • Wiosenna przerwa świąteczna - 28 marca - 2 kwietnia 2024;
  • Majówka - 1-3 maja 2024;
  • Maj - matura i egzamin ósmoklasisty to wolne dni dla uczniów, którzy nie przystępują do egzaminów. Terminy zostaną wkrótce ustalone przez dyrektora CKE;
  • Boże Ciało - 30 maja 2024;
  • Wakacje - 22 czerwca - 31 sierpnia 2024.
Więcej o: