Dziecko z autyzmem zapomniało pokuty. Co wtedy? Ksiądz odpowiada

Pewna mama zapytała księdza, jak wygląda kwestia spowiedzi dziecka z autyzmem. Znany w sieci ksiądz Piotr Jarosiewicz udzielił jej odpowiedzi. Niektórych zaskoczyła.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak rozpoznać, że dziecko ma autyzm? "Układanie samochodzików w rzędzie, machanie rączkami"

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest już dość znany na TikToku. Prowadzi kanał @ks.piotrjarosiewicz, na którym porusza wiele ważnych kwestii dotyczących religii, odpowiada na pytania i modli się. Nie brakuje też nagrań z dużą dawką dobrego humoru i pozytywnej energii. Obecnie kanał kapłana śledzi już prawie 300 tys. Wiele filmików ma tysiące udostępnień, lajków i komentarzy.

Na jednym z nagrań duchowny odpowiada na pytanie mamy, która ma dziecko z autyzmem. Zastanawiała się, czy dziecko może przyjmować komunię świętą, jeśli po spowiedzi zapomni, jaką dostało pokutę?
Ksiądz odpowiedział, że w takim wypadku matka (albo sam syn, jeśli jest w stanie) wyznaczyła mu pokutę zamienną, którą będzie mógł odmówić i "wtedy wszystko będzie ok".

Wiele osób skomentowało nagranie:

Szkoda mi tej pani, zakładam, że jej pytanie wynika z poczucia winy względem Boga. Bardzo przykre to w takiej sytuacji życiowej.

- napisał jeden z internautów. "Jest mnóstwo dzieci z orzeczeniem, które przyjmują komunię świętą. Inaczej to wszystko wygada, ale bardzo to przeżywają takie dzieciaki ♥?", "Mój syn też jest w spektrum. Nigdy nie pamięta pokuty. Jest ministrantem. Służy Bogu", "Kilka wieków temu nie było czegoś takiego jak spowiedź. Czemu musimy mówić księdzu ze byliśmy niegrzeczni?" - dodali też inni.

Wiele osób dziękowało w komentarzach księdzu, że potrafi pomóc i często odpowiada na naprawdę trudne pytania:

Bardzo lubię księdza słuchać, bo zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie według ks. nie ma rzeczy niemożliwych

- napisała jedna z kobiet, pod opublikowanym nagraniem. "Ksiądz jest niesamowity! Zawsze pomocny Bóg zapłać!" - dodał ktoś inny.

Ksiądz Jarosiewicz napisał też kilka książek, m. in. "Jesus is cool", "Siedem", czy "Boża sieć" które wśród wiernych cieszą się sporą popularnością.

Więcej o:
Copyright © Agora SA