Pijana matka ukryła dziecko w krzakach. Liczyła, że policja nie zauważy dziewczynki

Pijana matka wpadła na oburzający pomysł. Postanowiła ukryć przed policjantami swoją pociechę. Położyła dziecko w krzakach. Zdradził ją jednak płacz córeczki.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy matka powinna być najlepszą przyjaciółką? "Nie szłabym aż tak daleko"

Rodzice powinni zapewniać swojemu dziecku bezpieczeństwo. Niestety wciąż można spotkać osoby, które ponad wszystko stawiają alkohol, a nie dobro swojego potomka. Narażają tym samym jego życie na niebezpieczeństwo.
Przed kilkoma dniami do jednego z domów w Sosnowcu udali się policjanci. Mieli informację, że może przebywać tam dziecko, a osoby, które się nim zajmują, są pod wpływem alkoholu.

Mundurowi po przybyciu na miejsce zastali dwóch pijanych mężczyzn. Obaj przekonywali, że nie w domu nie ma żadnych dzieci. To jednak nie przekonało funkcjonariuszy, których uwagę przykuły porozrzucane wokół zabawki. W związku z tym postanowili rozejrzeć się, czy dziecka nie ma gdzieś w pobliżu.
Nieopodal domu policjanci natknęli się na 31-latkę. Gdy zaczęli z nią rozmawiać, usłyszeli dochodzący z zarośli płacz dziecka. Okazało się, że była to 11-miesięczna córeczka kobiety. Matka przyznała mundurowym, że ukryła dziecko w krzakach, ponieważ bała się konsekwencji. I słusznie, ponieważ była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała niemal 3 promile alkoholu. W stanie upojenia był również 47-letni ojciec dziecka.

Czy wiesz, co się dzieje z organizmem, jak pijesz alkohol? Toksykolog wyjaśnia: Cierpi także mózgCzy wiesz, co się dzieje z organizmem, jak pijesz alkohol? Toksykolog wyjaśnia: Cierpi także mózg Fot. Pixabay/planet_fox

Policjanci zgłosili sprawę do sądu rodzinnego, który zadecydował o umieszczeniu 11-miesięcznej dziewczynki w rodzinie zastępczej.
Podczas wykonywanych czynności okazało się, że to nie koniec problemów 31-letniej matki. Wyszło na jaw, że jest poszukiwana do odbycia 20-dniowej kary pozbawienia wolności, więc trafiła do aresztu.
Za narażenia dziecka na niebezpieczeństwo rodzicom schowanej w krzakach dziewczynki grozi 5 lat więzienie. Teraz o ich losie zadecyduje prokurator oraz sąd.

Więcej o: