Księżna Kate "ma bardzo duży ciężar na swoich barkach". Chodzi o księcia George'a. "Nadal trzyma ją za rękę"

Księżna Kate jako matka "dźwiga na swoich barkach wyjątkowy ciężar" - przekonuje Angela Levin, pisarka zajmująca się zawodowo życiem prywatnym brytyjskich royalsów. W rozmowie z magazynem "OK!" zdradziła, wiele pałacowych sekretów.

Ma 41 lat i jest matką trojga dzieci. To mogłaby być historia jeden z wielu milionów kobiet na świecie, jednak jest pewien "drobny szczegół", który sprawia, że jest ona jedyna w swoim rodzaju. Tą kobietą jest księżna Kate. Powołana z ludu do rodziny królewskiej, żona przyszłego króla i zapewne jednocześnie matka kolejnego. To nie są najłatwiejsze warunki do stworzenia zdrowej, nietoksycznej i kochającej rodziny, jednak, jak przekonuje w rozmowie z magazynem "OK!" Angela Levin, pisarka zajmująca się zawodowo życiem prywatnym brytyjskich royalsów, księżna Kate przez lata "nabrała pewności siebie jako matka". Oznacza to, że ma ona jasno określony cel i wie, co jest dla niej najważniejsze w kontekście jej rodziny. Nie splendor czy tytuły, ale miłość i wsparcie. 
Więcej wiadomości z kraju i świata preczytasz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Sylwia Nowak słyszała od koleżanek "nie przejmuj się", a mama się modliła. Pomogło jej coś innego

Trudna rola matki w rodzinie królewskiej

Szczęśliwe, pełne miłości dzieciństwo księżnej Kate wpłynęło na jej przyszłe macierzyństwo. Podobnie zresztą jak świadomość bolesnej i traumatycznej historii rodzinnej księcia Williama

Księżna Kate jest pewną siebie matką, ale jednocześnie niesie na swoich barkach ogromny ciężar - presję wychowania George'a na przyszłego monarchę. 

Książę George w lipcu obchodził 10 urodziny. To specyficzny czas zarówno dla rodziców jak i dla dziecka. Mama i tata zaczynają uświadamiać sobie, że ich dziecko, dzieckiem już nie jest, lecz w mgnieniu oka stanie się rezolutnym i zbuntowanym nastolatkiem. Zdaniem Angeli Levin lipcowe urodziny najstarszego dziecka Kate i Williama stanowią "życiowy kamień milowy dla całej rodziny"

Kate i William nie różnią się pod tym względem od innych rodziców. Też chcieliby, aby ich dzieci nie dorastałyby tak szybko. Tak naprawdę George nadal trzyma czasami mamę za rękę, kiedy sami spacerują, chociaż przecież jako nastolatek mógłby chcieć z tego zrezygnować. 

Dziecko, ale i przyszły król

Rola księżnej Kate jest o tyle skomplikowana, że z jednej strony chce zapewnić George'owi ciepłe, pełne miłości i wsparcia beztroskie dzieciństwo, jakie sama miała, ale z drugiej strony jest świadoma obowiązków, wynikających z jego pozycji. Jako matka stara się dopuścić, aby jego funkcje w życiu publicznym były zbyt przytłaczające. Jak opisuje Levin, nawet podczas koronacji króla Karola, postawiła jeden warunek "miał nie być poddawany przytłaczającej kontroli". Chłopiec poradził sobie wzorowo. Dzięki lekcji pozowania, których udzielała mu mama, a także ogromnemu wsparciu, nawet będąc w sercu całej ceremonii, nie zjadł go stress. Mimo swojego wieku nie uchybił powadze całej sytuacji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA