Stanęli na rzęsach, by uśpić dziecko. Wpadli na pomysł z piłą mechaniczną. "Nie wiem, czemu to działa"

Niektóre dzieci potrzebują kompletnej ciszy, by zasnąć, inne wręcz przeciwnie - nie zasną, jeśli wokół nie ma szumu, dźwięku suszarki, telewizora, czy czegoś innego.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Wielu rodziców wie, jak ciężko uśpić dziecko. Zdarza się, że maleństwo zasypia tylko przy całkowitej ciszy. Wtedy wszyscy chodzą wokół na paluszkach (albo siedzą w ogóle nieruchomo), ponieważ istnieje ryzyko, że każdy, nawet cichy dźwięk, mógłby obudzić maluszka. A tego przecież nikt nie chce.

Zobacz wideo Jak długo dziecko powinno spać?

Są jednak takie dzieciaki, które do zasypiania potrzebują... hałasu. Popularne są obecnie wszelkiego rodzaju szumisie, które przypina się lub kładzie w wózku, czy łóżeczku, wybierając odpowiedni szum, który uspokaja i wycisza dziecka, ułatwiając mu zaśnięcie.

Czasem jednak szum z zabawki to za mało. Są dzieci, które śpią jedynie przy włączonej suszarce i to do tego, takiej głośnej. Pewni rodzice pokazali na TikToku, jaki dźwięk pozwala zasnąć ich niemowlęciu.

Na nagraniu widzimy zasypiające, kilkumiesięczne niemowlę. Uwagę przyciąga jednak dźwięk. Okazuje się... że na telewizorze włączone jest nagranie piły motorowej.

Nie wiem dlaczego, ale to działa

- Podpisała filmik mama dziecka.

Nagranie obejrzano kilkanaście tysięcy razy. Wiele osób skomentowało je, opowiadając tym samym o swoich doświadczeniach, jeśli chodzi o usypianie dzieci.

Moja córcia usypia w kuchni przy włączonym na full okapie ???? huczy niemiłosiernie, ale dziecko usypia chwilunie

- napisała jedna z internautek. "U Nas była suszarka do włosów", "Mój uwielbia dźwięk jacuzzi", "Spotify ma jeden dźwięk o nazwie prom oceaniczny. Musieliśmy go używać przez pierwszy rok", "Moje dziecko lubi odkurzacz", "Mój lubi mongolski śpiew gardłowy, ale tylko wtedy, gdy mój mąż to robi", "Moja córka uwielbiała odkurzacz " - przyznali inni.

Więcej o:
Copyright © Agora SA