Są 30 lat po ślubie, mają 22 dzieci i jeden sekret udanego związku. "Wszystko staje się łatwiejsze"

Sue i Noel to rodzice stojący na czele jednej z najsłynniejszych rodzin z Wielkiej Brytanii. To wyjątkowe małżeństwo całkiem niedawno obchodziło swoją 30 rocznice ślubu, a żeby celebrować ten ważny dzień, wybrali się w wycieczkę na Malediwy. Mają 22 dzieci i chociaż były wzloty i upadki, gorsze i lepsze dni, to nadal się wspierają i kochają. W jednym z wywiadów zdradzili swój przepis na udany związek.

Radfordowie to znana ze świata mediów brytyjska rodzina, która za pośrednictwem Instagrama, czy Tik Toka, pokazuje, jak wygląda ich nietuzinkowe życie. Noel i Sue to małżeństwo, które doczekało się 22 dzieci (pierwsze kobieta urodziła w wieku 14 lat!). Mieszkają w wielkim domu i co wielokrotnie im zarzucano, nie korzystają z pomocy państwa. Sami się utrzymują z pracy w rodzinnej piekarni. Ostatnio obchodzili 30 rocznicę ślubu, którą za sprawą ich pociech, spędzili na Malediwach. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jakie są różnice w wychowaniu dzieci między Polską a Hiszpanią? "Dzieci mówią do nauczycieli po imieniu"

Sekret udanego związku? Wzajemne wsparcie

Sue i Nole swoją 30 rocznicę ślubu spędzili wśród wyjątkowej scenerii, bo na Malediwach. Jak sami przyznali, to była ich pierwsza wspólna podróż bez dzieci i tak daleko od domu. Wypoczęli, naładowali baterie i wrócili stęsknieni do swojego domu i dzieci. W rozmowie z portalem thesun.co.uk zdradzili ich przepis na udany związek. Gdzie tkwi sekret?

Wskazówki dla naprawdę zdrowego małżeństwa to: nigdy nie kładź się spać po kłótni, nigdy. Zawsze wspierajcie się nawzajem. To najważniejsze, miłość i wsparcie w każdej sekundzie. Nigdy, przenigdy nie mogłabym sobie wyobrazić siebie z nikim innym niż Noel

- zaznaczyła Sue, cytowana przez The Sun.

 

A co na to Noel? Jako głowa rodziny on również ma rady, którymi chętnie się dzieli. Według niego w udanym związku najważniejsza jest komunikacja, bo jak sam dodał, "wtedy wszystko staje się łatwiejsze. Jesteśmy po prostu bratnimi duszami".

 

Sue i Noel pobrali się, jeszcze będąc nastolatkami (ona miała 17 lat, on 21) i zgodnie twierdzą, że ich małżeństwo nigdy nie miało żadnych poważnych trudności, pomimo pojawiających się kolejnych dzieci i trudnościami związanych z ich wychowaniem. Ich dzieci to: Chris (32 lata), Sophie (28), Chloe (26), Jack (24), Daniel (22), Luke (21), Millie (20), Katie (19), James (18), Ellie (16), Aimee (15), Josh (14), Max (13), Tillie (11), Oscar (10), Casper (9), Hallie (6), Phoebe (5), Archie (4), Bonnie (3) oraz Heidie (1). W 2014 roku Sue i Noela spotkała tragedia - ich synek Alfie przyszedł na świat martwy. 

 

Życie tej wielkiej rodziny obserwować również można w mediach społecznościowych. Właśnie tam Sue pochwaliła się ostatnio rocznicowym wyjazdem na Malediwy (we dwoje) z okazji swojej 30. rocznicy ślubu, który był głównie zorganizowany przez ich dzieci.

Więcej o: