Boże Ciało w 2024 roku wypadnie wyjątkowo wcześnie. Uczniowie będą zadowoleni

Jedną z istotnych i palących rzeczy jeśli chodzi o organizację roku szkolnego, jest kwestia dni wolnych od nauki. Co prawda uczniowie na pierwszy naprawdę długi weekend będą musieli poczekać aż do zimy, ale przyszła wiosna niesie ze sobą sporo miłych niespodzianek. Chodzi tu oczywiście o Boże Ciało, które jako święto katolickie oznacza zarówno dzień wolny od pracy, jak i nauki. W przyszłym roku wypada wyjątkowo wcześnie.

Boże Ciało w 2024 roku wypada wyjątkowo wcześnie, ku uciesze wielu uczniów. Kiedy? Już w maju, a to oznacza, że ten miesiąc obfitować będzie w bardzo dużą ilość dni wolny. Na jakie jeszcze długie weekendy mogą liczyć uczniowie? Przedstawiamy szczegóły. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Boże Ciało w 2024 roku, czyli można już planować wyjazdy

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Za dwa tygodnie rozpoczną się lekcje, uczniowie powrócą do szkolnych ław i rozpoczną naukę. Dla wielu z nich koniec wakacji jest trudnym czasem, toteż z utęsknieniem wyglądają już kolejnych dni wolnych i długich weekendów, aby móc chwile odpocząć od szkolnych obowiązków. Jednak w tym roku nie mogą liczyć oni na zbyt dużo wolnego. Na pierwsze wolne muszą poczekać aż do grudnia (przerwa świąteczna), ponieważ październikowe (Dzień Edukacji Narodowej) i listopadowe (11 listopada) - przypadają w sobotę.

Jednak wraz z nadejściem nowego roku kalendarzowego - będzie już z górki. Na jakie wolne mogą liczyć? Przede wszystkim ferie zimowe, które (w zależności od województw) rozpoczną się 15 stycznia i potrwają do 25 lutego. Potem już należy wyglądać wiosny, a wraz z jej nadejściem świąt wielkanocnych, które również oznaczają wolne od nauki. Kalendarz przedstawia się następująco:

  • 28 marca - 2 kwietnia 2024: wiosenna przerwa świąteczna;
  • 1-3 maja 2024: majówka;
  • maj - matury i egzamin ósmoklasisty, wolne dni dla uczniów nieprzystępujących do egzaminów (szczegółowe daty zostaną ogłoszone wkrótce przez dyrektora CKE).

Maj jednak przyniesie jeszcze jedną miłą niespodziankę dla uczniów. Mianowicie chodzi tu o przypadające na 30 maja 2024 roku - Boże Ciało. Święto kościelne, które oznacza dzień wolny od pracy i szkoły, obchodzone jest zawsze w czwartek. To też dla wielu uczniów długi weekend. Dlaczego? Dyrektorzy placówek mają możliwość ogłoszenia piątku po Bożym Ciele również dniem wolnym od zajęć szkolnych.

Po powrocie z długiego weekendu uczniom pozostaje już odliczanie do wakacji. Rozpoczną się one już 22 czerwca - tego dnia zaplanowane zostało uroczyste zakończenie roku szklonego 2023/2024.

Więcej o: