Wyprawka szkolna 2023. Wiadomo, ile zamierzają wydać rodzice. Na szczycie wydatków są trzy rzeczy

1 września zbliża się nieubłaganie i rodzice już ruszyli do sklepów po podręcznik i przybory szkolne dla swoich pociech. Co najczęściej kupują i ile przeznaczą na to pieniędzy? Te trzy rzeczy są na szczycie uczniowskiej listy zakupów w 2023 roku.
Zobacz wideo Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej?

Wakacje powoli dobiegają końca i czas zacząć kompletować szkolną wyprawkę. Wielu rodziców już zaczęło zakupy, bądź zrobiło ich szczegółowy plan. A co zamierzają kupić i ile planują wydać na szkolną wyprawkę? Jak się okazuje, w tym roku prym wiodą trzy rzeczy, na których przede wszystkim koncentrują się rodzice. Zobaczcie, co jest na szczycie uczniowskiej listy zakupów.

Wyprawka szkolna 2023. Te trzy rzeczy są na szczycie uczniowskiej listy zakupów

W tym roku rodzice skupiają się na zapewnieniu dzieciom przede wszystkim trzech rzeczy - ubrań i butów codziennych, strojów sportowych oraz podręczników. Jak czytamy na łamach serwisu Strefa Biznesu, tę opcję wskazała prawie połowa badanych. Nieco mniej osób zadeklarowało zakup przyborów szkolnych i plecaka bądź tornistra. Z kolei najmniej respondentów wskazało na sprzęt elektroniczny (14 procent badanych) i wyposażenie uczniowskiego pokoju (10 procent respondentów). Co ciekawe pięć procent rodziców w ogólne nie umiało wskazać, co przede wszystkim zamierza kupić dziecku na nadchodzący rok szkolny. Co ciekawe, przy wyborze konkretnych artykułów szkolnych największą rolę gra cena i jakość. Na drugim miejscu były dziecięce upodobania i wygląd, a na ostatnim - marka.

Wyprawka szkolna 2023. Ile pieniędzy rodzice planują przeznaczyć na zakupy?

W przeprowadzonym sondaży zapytano również rodziców o to, ile pieniędzy zamierzają przeznaczyć na szkolne zakupy. Najwięcej respondentów planuje przeznaczyć na ten cel kwotę od 250 do 500 złotych (34 procent), a niewiele mniej (20 procent) od 500 do 750 złotych. Osoby, które zamierają wydać na szkolną wyprawkę ponad 800 złotych, stanowią zdecydowaną mniejszość, podobnie jak rodzice planujący zmieszczenie się w budżecie opiewającym na nie więcej niż 250 złotych. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA