Dni wolne od szkoły 2023/24. Dzieci nie wrócą do nauki 1 września, ale potem czeka je rozczarowanie

Dni wolne od szkoły 2023/24 to jeden z tematów, który szczególnie mocno interesuje uczniów, ale także ich rodziców. Aktualnie trwają wakacje i dzięki decyzji resortu nauki, szkoła nie rozpocznie się 1 września, a dopiero trzy dni później. Jednak na kolejne wolne będzie trzeba poczekać aż do końca grudnia.

Dni wolne od szkoły 2023/24, pomimo trwania wakacji, są tematem, który żywo interesuje nauczycieli, uczniów oraz przede wszystkim ich rodziców i opiekunów. W tym roku decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki, rozpoczęcie roku szkolnego zostało przełożone z 1 na 4 września, co dla wielu jest bardzo dobrą informacją. Wszak wakacje będą o trzy dni dłuższe. Jednak na tym koniec dobrych wieści, bo na kolejne dni wolne od nauki trzeba będzie poczekać ponad cztery miesiące. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Byliśmy w kawiarni zwycięzcy "Hotelu Paradise". To jedyne miejsce, w którym watę cukrową dostaniecie do wszystkiego.

Dni wolne od szkoły 2023/24 - wolne od nauki dopiero w grudniu

Dłuższe wakacje to jedna z lepszych informacji, jaką mogli otrzymać uczniowie. W tym roku wyjątkowo rozpoczęcie będzie miało miejsce w poniedziałek 4 września, a nie w piątek 1 września. Dodatkowe trzy dni wolnego należy odpowiednio wykorzystać, aby naładować baterię na kolejne miesiące nauki. Dlaczego? Bo jesienią długich weekendów nie będzie i na dłuższe wolne trzeba poczekać aż do końca grudnia.

Poza weekendami uczniowie będą mogli liczyć na wolny dzień dopiero w listopadzie, a będzie to w środę 1 listopada, czyli w Uroczystość Wszystkich Świętych, gdzie zwyczajowo wielu wybierze się na groby swoich bliskich.

Święto Odzyskania Niepodległości 11 listopada w tym roku wypada w sobotę, co jest równoznaczne z dniem wolnym od szkoły. Poza tym jeszcze w październiku uczniowie mogli liczyć na wolne od zajęć z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie nazywanego Dniem Nauczyciela. W tym roku data ta, czyli 14 października również wypada w sobotę.

Zatem jak przedstawiają się dni wolne od nauki w roku szkolnym 2023/24? Przedstawiają się one następująco:

  • 1 listopada (środa) - Wszystkich Świętych;
  • 23-31 grudnia 2023: zimowa przerwa świąteczna;
  • 15 stycznia 2023 - 25 lutego 2024: ferie zimowe (w zależności od województw)
  • 28 marca - 2 kwietnia 2024: wiosenna przerwa świąteczna;
  • 1-3 maja 2024: majówka;
  • maj - matury i egzamin ósmoklasisty, wolne dni dla uczniów nieprzystępujących do egzaminów (szczegółowe daty zostaną ogłoszone wkrótce przez dyrektora CKE)
  • 30 maja 2024: Boże Ciało;
  • 22 czerwca - 31 sierpnia 2024: wakacje.
Więcej o: