O tych dzieciach pisały gazety na całym świecie. Jak wyglądają czarno-białe bliźniaki dzisiaj?

Stacy marzyła o drugiej ciąży. Bardzo szybko udało się spełnić to pragnienie, ale od tej pory nic już nie przebiegało zgodnie z planem. Najbardziej bała się reakcji męża, który nie mógł oderwać oczu od "złotego dziecka".

Stacy i Babajide z Lagos to małżeństwo z Nigerii. Po jakimś czasie od pierwszego porodu bardzo chcieli postarać się o rodzeństwo dla córeczki. Stacy całkiem szybko udało się zajść w ciążę, a para była niezwykle szczęśliwa, że ich marzenie się spełni. Z pierwszej wizyty u lekarza kobieta jednak nie wyszła zbyt szczęśliwa. Okazało się, że oczekuje bliźniaków i potrzebowała czasu, by przyzwyczaić się do tej myśli. 

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dopiero co kobieta pogodziła się, że będzie miała bliźniaki. Tuż po porodzie nie mogła się otrząsnąć z szoku

Czas mijał, do porodu było coraz bliżej, a kobieta powoli przyzwyczajała się do myśli, że będzie mamą trójki. Tuż przed samym porodem, gdy Stacy była już w drodze do szpitala, odczuwała ekscytację i radość. Nie mogła się doczekać, aż w jej ramionach znajdą się nowo narodzeni chłopcy. Cięcie cesarskie zaplanowane było na 26 lutego 2019 roku. Daniel i David przyszli na świat i wywołali spory szok nie tylko u własnych rodziców, ale także wśród personelu medycznego. Poza brązowymi oczami zupełnie nie byli do siebie podobni. W tym przypadku ani trochę nie chodziło o to, czy byli bliźniętami jedno-, czy dwujajowymi. Jeden z nich miał zupełnie białą skórę, co u Nigeryjczyków nie jest powszechne.

 
 

Nieidentyczne bliźnięta zwróciły uwagę wszystkich w szpitalu. Każdy chciał je zobaczyć

Daniel urodził się z ciemną skórą i kręconymi czarnymi włosami - bardzo przypominał swoją starszą siostrę Demilade. David z kolei urodził się ze złotymi lokami i białą skórą. Oczywiście lekarze nie mogli tego odkryć w czasie ciąży, ponieważ skany nie wykazują kolory skóry. Był to jednocześnie trudny i niesamowity moment w życiu małżeństwa.

Miałam je przez cesarskie cięcie, więc lekarze mówili: "Wygląda na to, że masz zupełnie nieidentyczne bliźnięta". Zanim się zorientowałam, pielęgniarki zaczęły wychodzić, żeby im się przyjrzeć.

Rodzice bardzo szybko otrząsnęli się z szoku. Kobieta najbardziej bała się o reakcję męża, ale ten wpatrywał się w "złote dziecko" przez co najmniej 10 minut i powiedział, że jest zachwycony dziełem Boga. Oczywiście obydwoje są biologicznymi rodzicami obydwu chłopców. Różnica jest spowodowana tym, że David cierpi na chorobę zwaną albinizmem oczno-skórnym. Na szczęście nie ma z tego powodu żadnych poważniejszych problemów zdrowotnych. Dla ludzi to jedna wciąż szok, często ich reakcje są dziwne i nieprzyjemne. Wielu wciąż sugeruje, że kobieta zdradziła swojego męża. 

 
Za każdym razem, gdy gdzieś wychodzimy, są rozmowy poboczne, ludzie często chcą wiedzieć, jak i co się dzieje, a może ze względu na ich słodką i uroczą naturę po prostu chcesz podejść bliżej, żeby się przywitać.

Ze względu na niespotykany wygląd chłopców, do rodziny szybko zgłosiły się agencje skupiające modelki i modeli z całego świata, proponując im różne współprace. Dla kobiety póki co najważniejsze jest, by skupić się na edukowaniu społeczeństwa i budowaniu świadomości dotyczącej choroby. Na niektóre projekty wyraża zgodę, lubi obserwować chłopców jako modeli i widzieć, jak wielką przyjemność im to sprawia. Choć są totalnie różni w wyglądzie i zainteresowaniach, zachowują się jak najlepsi przyjaciele, a to sprawia, że ich rodzice czują dumę i szczęście.

Więcej o: