Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego? Nie odbędzie się 1 września. Licealistki już szukają jednej rzeczy

Kiedy zaczyna się nowy rok szkolny 2023/2024? Wbrew pozorom nie 1 września, jak mówi tradycja, lecz nieco później. Mimo to wiele nastoletnich uczennic już szuka w internecie jednej rzeczy na ten wyjątkowy dzień.
Zobacz wideo Czarnek zapowiada zmiany w szkołach. "Będziemy dalej czynić starania"

Już ponad połowa wakacji za nami i coraz więcej osób zaczyna myśleć o powrocie do nauki. Rodzice kupują wyprawkę, a dzieci zastanawiają się, w co się ubrać na pierwszy dzień szkoły. Zwłaszcza licealistki zaczynają szukać w sieci jednej rzeczy, która będzie im potrzebna na rozpoczęcie roku szkolnego - elegnackiej sukienki. A jakie będą modne w tym sezonie? Podpowiadamy.

Powoli zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Licealistki szukają w sieci jednej rzeczy

Co do zasady na rozpoczęcie roku szkolnego trzeba się ubrać na galowo, czyli w białą bluzkę (koszulę) i czarną bądź granatową spódnicę (spodnie). Jednak obecnie nie jest to przymus i można podejść do tego na większym luzie, z czego skrupulatnie korzystają nastolatki. Licealistki szukają bowiem w sieci modnych sukienek na pierwszy dzień szkoły, a w tym roku szczególnie pożądane są dwa fasony - sukienka do połowy łydki (tzw. midi), niekiedy z eleganckim rozcięciem z boku oraz klasyczna "mała czarna", ale z białym kołnierzykiem, zwana pensjonarką. Obie są równie eleganckie i jak najbardziej nadają się na licealne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. 

Kiedy będzie rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024? Wcale nie 1 września, jak zwykle

Rok szkolny zwykle zaczyna się 1 września, jednak w 2023 roku dzień ten wypada w piątek, więc decyzją Ministra Edukacji i Nauki termin został zmieniony na poniedziałek, 4 września. Dzięki temu uczniowie będą mieli dodatkowe trzy dni wakacji. Jest to związane z rozporządzeniem MEiN w sprawie organizacji roku szkolnego (za Portalem Oświatowym) - "zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września [...]. Jeżeli pierwszy dzień września wypada w piątek albo sobotę, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek po dniu 1 września [...]". Stąd przesunięcie terminu rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA