Zaczęło się od zwykłej wysypki. Okazało się, że to rzadka choroba. Zdjęcia syna gwiazdy porażają

Kiedy na ciele dziecka pojawiła się zwykła wysypka, jego matka, znana aktorka i piosenkarka Mandy Moore, myślała, że to alergia pokarmowa, albo "zaostrzenie egzemy", z którą boryka się jej syn. Nic bardziej mylnego. Objawy nasilały się, co wzmagało świąd - rodzice udali się z chłopcem do specjalisty. Co się okazało? Ich cyn cierpi na bardzo rzadką chorobę, a jedyną opcją leczenia są kremy sterydowe.

Mandy Moore poinformowała na swoim Instagramie o nietypowej przypadłości jej syna, która objawia się wysypką na skórze. Amerykańska gwiazda początkowo myślała, że to jedna z wielu alergii pokarmowych, ale kiedy wysypka rozprzestrzeniała się dalej, a świąd był na tyle nieprzyjemny - zaczęli szukać pomocy u specjalisty, który ostawił diagnozę. Jej syn cierpi na dziecięce grudkowe zapalenie skóry (papular acrodermatitis of childhood), zwane zespołem Gianottiego i Crostiego. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Uczestniczki "The Real Housewives. Żony Warszawy" wyolbrzymiają sukces i naginają rzeczywistość"? Jedna z nich nie ma złudzeń. "Będzie to miało miejsce"

Wysypka, której nie należy bagatelizować. Gwiazda ostrzega rodziców

Amerykańska gwiazda, znana z filmu "Szkoła uczuć" na swoim Instagramie poinformowała o rzadkiej chorobie, na której cierpi jej dwuletni syn - August (zdrobniale Gus). Kobieta początkowo pojawiającą się wysypkę na jego ciele zbagatelizowała, sądząc, że to kolejna alergia pokarmowa, albo "zaostrzenie egzemy". Jednak kiedy "czerwone plamki" zaczęły pojawiać się na innych obszarach ciała, szybko skontaktowała się ze specjalistą.

 

Aktorka w swoje piątkowej relacji na Instagramie, ujawniła, że cały poprzedni tydzień spędziła na bieganiu pomiędzy lekarzami, aby dowiedzieć się, co spowodowało pojawienie się swędzącej wysypki. "Ten słodki chłopiec obudził się z szaloną wysypką w sobotę rano" - napisała Moore, dodając zdjęcie Gusa jedzącego lizaka w gabinecie lekarskim.

Syn Mandy MooreSyn Mandy Moore Fot. @mandymooremm

Po konsultacjach dermatologicznych otrzymali odpowiedź. To rzadkie schorzenie nazywane zespołem Gianottiego i Crostiego. Występuje ono głównie u dzieci pomiędzy 1 a 6 rokiem życia. Występowanie ZGC ma głównie związek z infekcją wirusową lub obniżoną odpornością. Pojawiające się zmiany skórne - grudki pojawiające się zwykle na kończynach i twarzy, po zastosowaniu odpowiedniej kuracji znikają w przeciągu maksymalnie 8 tygodni.

WysypkaWysypka Fot. screen Instagram / mandymooremm

 

Moore zamieściła również na swoim Instagramie, że jedyną dostępną formą leczenia są kremy sterydowe i Benadryl, jednak pomimo dyskomfortu jej syn ma się dobrze, niczym "gwiazda rocka".

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA