Nagrano pierwszą reakcję niesłyszącej dziewczynki na głos rodziców. "Płaczę"

Zdarza się, że nawet malutkie dzieci mają problemy ze słuchem. Ich reakcja, gdy zostaną im założone pierwsze aparaty, dzięki którym mogą usłyszeć swoich rodziców, jest niesamowita.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakie zachowania naszego niemowlaka powinny nas zaniepokoić? "Płacz przy piersi może być takim zachowaniem"

Malutkie dzieci mogą mieć różne wady słuchu. Często jest to problem dziedziczny, czy wada wrodzona. Czasem powodem może być choroba w okresie ciąży (np. toksoplazmowa, kiła, cytomegalia, czy różyczka) lub zażywanie leków (np. niektórych antybiotyków lub leków moczopędnych), które uszkodziły słuch nienarodzonemu jeszcze dziecku.

Bardzo ważne jest, by rodzic obserwował swoje maleństwo od pierwszych chwil. Wówczas jest w stanie zauważyć, że dziecko nie reaguje na dźwięki, co może być oznaką, że ma problemy ze słuchem.
Zdiagnozowany maluch powinien otrzymać aparat słuchowy i być objęty specjalistyczną opieką i rehabilitacją. Dzięki temu będzie się prawidłowo rozwijać i opanuje mowę.

Na TikToku rodzce pokazali, jak ich maleństwo zareagowało, gdy po raz pierwszy usłyszało głos swoich bliskich. Niemowlakowi niezbyt podoba się zakładanie aparatów, wiersci się i ma minę, jakby miał się zaraz rozpłakać. Po chwili milknie i zaczyna przyglądać się na tak znajome twarze. Tym razem nie tylko widzi mamę i tatę, ale i może ich usłyszeć. Zaskoczony maluszek zaczyna się uśmiechać, widać, że jest zachwycony nowymi możliwościami. Widok jest naprawdę wzruszający.
Nagranie okazało się prawdziwym hitem. Obejrzano je i udostępniono tysiące razy. Wielu internautów jest zachwyconych tym, co zobaczyło.

To niesamowite widzieć, jak jej oczy się rozjaśniają

- napisała pod filmem jedna z osób. "Dosłownie płaczę", "Jakie to ekscytujące!! Jego mała twarz, jego zdziwiony wyraz twarzy, jego uśmiech", "To takie cudowne! Uwielbiam ten wyraz twarzy!", To jest takie urocze", "Najpiękniejszy film, jaki dziś widziałem", "To jest takie słodkie omg" - dodali inni.

Więcej o: