Kotka zauważyła, że pani jest w ciąży. Nagle wskoczyła na jej brzuch i zrobiła jedną rzecz

Kotka wskoczyła na brzuch ciężarnej właścicielki i zaczęła go ugniatać. "A mój kot zwijał się w kłębek na moim brzuchu i jego uszy poruszały się za każdym razem, gdy dziecko kopnęło" - komentują internauci.

Ciążą jest wyjątkowym okresem dla każdej mamy. Rodzice z dużym wyprzedzeniem przygotowują się do przywitania na świecie nowego członka rodziny, kompletując wyprawkę, urządzając pokoik i czytając o wychowywaniu dzieci. Posiadacze czworonogów często zastanawiają się również, jak na kolejnego domownika zareagują ich zwierzęta.

Reakcja kota na widok ciążowego brzuszka

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy Magda Stępień jest teraz szczęśliwa? "Partner czy kolejne dziecko na pewno da mi szczęście, ale już zawsze będzie inaczej"

Na TikToku opublikowano nagranie, na którym widać siedzącą kobietę, która odsłoniła ciążowy brzuszek. Wówczas wskoczyła na niego wyraźnie zainteresowana kotka. Niewiele myśląc, zaczęła dokładnie ugniatać brzuszek, aż w końcu się na nim położyła. Pod nagraniem pojawiła się masa komentarzy. Wielu internautów rozczulił gest kota, a niektórzy przyznali, że ich zwierzaki zachowywały się w podobny sposób. "Mój kot też tak robi. Szczególnie, gdy dziecko jest aktywne i kopie","Mój kot był zły, kiedy zaszłam w ciążę. Stracił płaski brzuch, na którym lubił leżeć", "Mój kot robił to samo", "Pamiętam, że kiedy mój kot wskoczył na brzuch, odeszły mi wody", "A mój kot zwijał się w kłębek na moim brzuchu i jego uszy poruszały się za każdym razem, gdy dziecko kopnęło", "Mój synek zaczynał kopać za każdym razem, gdy kot położył się na moim brzuchu. Zwierzak nie wiedział, co się dzieje" - pisali.

Dlaczego koty nas ugniatają?

Należy zaznaczyć, że kocięta zaczynają ugniatać brzuch mamy już kilka minut po narodzinach. Ten instynktowny odruch stymuluje u kotki laktację i sprawia, że z sutków zaczyna lecieć mleko. Małym kotkom ugniatanie kojarzy się z przyjemnością i poczuciem bezpieczeństwa. Zdarza się, że koty powtarzają ten ruch również, gdy są dorosłe. Robią to zazwyczaj, kiedy szukają miejsca, w którym mogą się położyć, są zrelaksowane i zadowolone.

Więcej o: