Te polskie gwiazdy mają najwięcej dzieci. Rekordzista doczekał się jedenaściorga

Dzisiejsi rodzice, decydując się na dzieci, raczej nie planują mieć dużej gromadki. Coraz częściej spotykane są rodziny w modelu 2+1, lub 2+2. Trójka pociech w domu to już, jak okazuje się, rodzina wielodzietna. Jednak te polskie gwiazdy show-biznesu, muzyki i świata polityki mogą pochwalić się naprawdę sporą gromadką, mając czwórkę, piątkę, ósemkę, a nawet jedenastkę dzieci!

Zamachowski, Wójcik, Frycz, Morawiecki, Marcinkiewicz, Sienkiewicz - to tylko niektóre nazwiska ze świata polskich celebrytów, którzy mogą pochwalić się naprawdę liczną rodziną. Zdecydowana większość z nich posiada czwórkę dzieci, kilkoro może pochwalić się piątką (Figurska), szóstką (Frycz), ósemką (Wałęsa), jednak "liderem" i rekordzistom okazuje się być Joszko Broda - muzyk, który wraz ze swoją żoną Deborą Broda są rodzicami jedenaściorga dzieci - dziewięciu synów i dwóch córek. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Magda Pyznar o samodzielnym wychowywaniu córki. "Czasem czuję się samotna"

Czwórka, piątka, szóstaka, ósemka i jedenastka dzieci w rodzinach celebrytów

Kto z polskich celebrytów może pochwalić się czwórką dzieci? To tego grona zapewne możemy zaliczyć Olę i Michała Żebrowskich, którzy chętnie publikują w sieci kadry związane z rodzicielstwem. Są dumnymi rodzicami trójki synów i jednej córki.

 

Do grona "czwórkowych rodziców" możemy również zaliczyć popularnego komika z kabaretu "Ani Mru Mru", który doczekał się czworga dzieci, każdego z inną partnerką. Ojcem szczęśliwej czwórki jest również aktor Zbigniew Zamachowski - ma on je ze związku z drugą żoną Aleksandrą Justą. W tym gronie jest też były polityk i były premier - Kazimierz Marcinkiewicz, który swoich pociech doczekał się w czasie trwania pierwszego małżeństwa. Okazuje się, że i w polityce "czwórka" jest jedną z popularniejszych liczb. Co prawda nasz prezydent ma tylko jedną córkę, jednak premier - Mateusz Morawiecki doczekał się dwóch synów (Jeremiasza i Ignacego) i dwóch córek (Aleksandry i Magdaleny).  

Piątką pociech mogą się pochwalić Kuba Sienkiewicz, Dominika Chorosińska oraz Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Jan Frycz, ceniony aktor filmowy i teatralny ma aż szóstkę dzieci - córkę z pierwszego małżeństwa i piątkę pociech (dwie córki i trzech synów) z drugiego związku.

 

Jednak prawdziwymi liderami i rekordzistami w naszym rankingu są takie postacie jak Lech Wałęsa i Joszko Broda. Były prezydent wraz ze swoją żoną Danutą, doczekali się ósemki dzieci - czterech synów i cztery córki. Natomiast Joszko Broda, polski muzyk, multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor wraz ze swoją żoną Deborą - znajduje się na szczycie naszej rodzicielskiej listy. Mają oni dziewięciu synów i dwie córki, którzy wspólnie z rodzicami tworzą zespół Rodzina Brodów. W skład formacji wchodzą: Jan, Maciej, Tomasz, Mikołaj, Jeremi, Iwo, Maria, Roch, Józef, Piotr oraz Antonina. Najstarszy - Jan - ma 20 lat, najmłodsza jest Antonina, urodzona w 2019 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.