Ojciec zostawił ją, gdy była niemowlakiem. "Nie chcę znać jego imienia"

50-letnia Rachel Burch opowiedziała swoją historię. Kobieta otwarcie powiedziała, że nie chce znać swojego ojca po tym, jak odszedł od niej i jej matki. Miała wówczas zaledwie 18 miesięcy.

Program, który jednoczy

Long Lost Family to brytyjski serial telewizyjny, który jest emitowany w telewizji ITV od 21 kwietnia 2011 roku. Gospodarzami są Davina McCall i Nicky Campbell. Program ma na celu ponowne zjednoczenie bliskich krewnych po latach rozłąki. Pokazanie zdjęć i opowiedzenie na wizji historii może pomóc w odnalezieniu rozdzielonych czy też zaginionych członków rodziny. W jednym z ostatnich odcinków poznaliśmy dwie przejmujące historie.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Ojciec zostawił ją, gdy była niemowlakiem

50-letnia Rachel Burch, która urodziła się w Wolverhampton. Od 19 lat jej mężem jest Clive. Para wychowuje troje dzieci mężczyzny z poprzedniego związku. W emocjonujących filmie nakręconym dla Long Lost Family ITV wyjaśniła, że ??dorastanie w małej wiosce w West Sussex było trudne, ponieważ była w okolicy jedyną osobą rasy mieszanej: - Myślę, że kiedyś próbowałam uciec ze szkoły, ktoś powiedział coś dość okrutnego, co mnie zdenerwowało. Dużo zastraszania, dużo wyzwisk.

Rachel urodziła się na początku lat 70., a jej ojciec był obecny w jej życiu tylko przez 18 miesięcy. Po tym czasie zostawił ją i jej matkę. - Mój tata opuścił moje życie, gdy miałam 18 miesięcy. Nigdy nic o nim nie wiedziałem. Czuję, jakby brakowało mi połowy.

Rachel go nie pamięta i przez lata nie znała jego imienia. Wiele tyle, że miał przezwisko Limpy. Dopiero 10 lat temu dowiedziała się, że nazywał się Errol Dawson. Matka przez lata nie chciała tego ujawnić. Podzieliła się tą informacją, dopiero gdy Rachel i Clive starali się o adopcję. Nazwisko było wymagane w dokumentach agencji.

Ekipa programu „Long Lost Family" szukała mężczyzny pochodzenia jamajskiego w Wielkiej Brytanii o imieniu Errol. Chcieli dać Rachel kilka odpowiedzi na temat jej przeszłości. Co się okazało? Jej ojciec zmarł 20 lat temu. Rachel dowiedziała się jednak, że ma młodszą przyrodnią siostrę o imieniu Sian Evans. Ta również nie miała pojęcia, że ??ma rodzeństwo. Siostry dzieli 22 lata różnicy, ale złapały natychmiastową więź.

Oddała swoje dziecko

Inną bohaterką programu jest 63-letnia Caroline Kinsey z Wisbech z hrabstwa Cambridgeshire. Kobieta urodziła Simona, gdy miała zaledwie 18 lat. Po otrzymaniu wiadomości o ciąży jej chłopak i ojciec dziecka odeszli. Nie miała środków na zapewnienie dziecku bytu, więc podjęła bolesną decyzję, aby go oddać.

Caroline opowiadała stacji, że ??nigdy nie trzymała swojego dziecka, ponieważ wiedziała, że ??gdyby to zrobiła, nie byłaby w stanie pozwolić mu odejść. Wracając do zdrowia w szpitalu po porodzie, Caroline widziała Simona tylko dwa razy. - Nigdy go nie trzymałam, bo gdybym go trzymała, nie byłabym w stanie go oddać.

- Decyzja o oddaniu go do adopcji była moją własną decyzją. Wierzę, że rodzina składa się z matki i ojca. Pracujesz jako zespół, tylko zespół jest rodziną. Nie miałem pieniędzy. A ja nie byłabym w stanie zapewnić dziecku takiego wychowania i dzieciństwa, jakie chciałam mu dać – opowiada.

Kobieta wyszła później za mąż, ma dwoje dzieci – bliźniaki – Toma i Amy. Minęło 40 lat, ale wciąż jednak ma nadzieję, że uda jej się odnaleźć syna. - Chciałabym znaleźć Simona i upewnić się, że ma szczęśliwe życie. To mnie uspokoi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA