"Moje dzieci jedzą tylko spaghetti, kurczaka i pizzę". Nagrała, jak reagują gdy podaje im coś innego

Mama nagrała, jak reagują jej pociechy na podawane im różne posiłki. "Moje dzieci jedzą tylko spaghetti, kurczaka i pizzę" - przyznała załamana. Smutny filmik opublikowała w mediach społecznościowych, gdzie szybko stał się niemal wiralem.
Zobacz wideo Sposób na niejadka według Katarzyny Bosackiej? "Zapraszajmy dzieci do kuchni"

O tym, że małe dzieci są wybredne przy jedzeniu, przekonał się niejeden rodzic. Jednak o ile maluchy jedzą w miarę różnorodne pokarmy, to nie powinno być problemem. Gorzej, gdy pociechy chcą jeść tylko kilka pokarmów i to niezdrowych. Z tym zmaga się ta mama, której dzieci jedzą wyłącznie mięso z kurczaka, pizzę i spaghetti i nijak nie może ich przekonać do czegokolwiek innego. Na dowód nagrała ich reakcję na inny posiłek niż wymienione i opublikowała na TikToku, gdzie wywołała spore zamieszanie.

„Moje dzieci jedzą tylko spaghetti, kurczaka i pizzę". Nagrała ich reakcję na inny posiłek

Użytkowniczka o nicku Kaysy (@kaysy_andhergirls) opublikowała jakiś czas temu na TikToku filmik, na którym pokazała, jak reagują jej dwie córeczki na inne dania niż pizza, spaghetti i kurczak. Na nagraniu widać, że przygotowała dziewczynkom zdrowy posiłek - zupę jarzynową i własnoręcznie upieczony placek pasterski. Niestety kilkulatki jak tylko zobaczyły posiłek wpadły w histerię - zaczęły przeraźliwe płakać i krzyczeć, i nie zamierzały nawet tknąć przygotowanego przez mamę jedzenia. Taka żywiołowa reakcja maluchów wywołała małą burzę w komentarzach, gdzie wiele osób sugerowało, aby nie dawać dziewczynkom nic do jedzenia tak długo, aż zgłodnieją, a wtedy zjedzą wszystko bez wybrzydzania. Jednak pojawiły się też wpisy od rodziców, którzy mają inne zdanie na ten temat i radzą po prostu przeczekać - niektóre dzieci są bowiem autystyczne czy mają zaburzenia odżywiania ARFID, które polegają na unikaniu, bądź mocnym ograniczaniu spożywanych pokarmów. A wtedy metoda przymuszania czy przegładzania nie tylko nic nie da, ale może poważnie zaszkodzić dziecku.

Dzieci nie chcą jeść nic poza spaghetti, pizzą i kurczakiem. Filmik niemal stał się wiralem

Nagranie żywiołowej reakcji dziewczynek na inny posiłek niż by sobie życzyły szybko zdobył popularność - do tego pory filmik zebrał już prawie 140 tysięcy polubień i niemal sześć i pół tysiąca komentarzy od użytkowników platformy. Wielu z nich rozumie, przez co przechodzi autorka i radzą jej, aby się nie poddawała, bo sami mają za sobą podobne przejścia. Doradzają jej cierpliwość i stopniowe wprowadzanie dziewczynkom innych pokarmów niż te przez nich preferowane, bo takie zachowanie kiedyś w końcu mija i dzieci jedzą już niemal wszystko. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: