Dni wolne od szkoły 2023/24. Wakacje potrwają wyjątkowo długo, ale na jesieni czeka uczniów rozczarowanie

Dni wolne od szkoły 2023/24 są tematem, który z dnia na dzień zyskuje na popularności. Chociaż wakacje w pełni, to okazuje się, że wielu uczniów (i ich rodziców) myśli już nad organizacją nowego roku szkolnego, który rozpocznie się nieco później, niż bywało dotychczas. Na kolejne dni wolne trzeba będzie poczekać dość długo, a to wiąże się z nie małym rozczarowaniem.

Chociaż wakacje w pełni i zdawałoby się, że nikt nie myśli o powrocie do szkoły, to jednak fraza "dni wolne od szkoły 2023/24" coraz częściej pojawia się w wyszukiwarkach internetowych. Zapytania ślą w większości osoby w wieku szkolnym, które do szkoły wrócą co prawda późnej niż zwykle, jednak już teraz snują plany w przyszłość i sprawdzają, kiedy mogą liczyć na wolne. Odpowiadamy: nie prędko, a jesień przyniesie rozczarowania. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek-Majdan o filmie "Barbie". Radosław jest lepszy od Kena. Lubi plastikowy świat

Dni wolne od szkoły 2023/24 - kalendarz

Dni wolne od szkoły 2023/24 to temat, który z dnia na dzień coraz częściej pojawia się wśród internetowych wyszukiwarek. Co istotne, pierwszym oficjalnym wolnym od nauki będą trzy dni września, a to z uwagi, że decyzją restartu edukacji zostało przesunięte rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie w szkolne ławy wracają dopiero 4 września, a nie jak to do tej pory bywało - 1 września. To oznacza dłuższe wakacje. Jednak kolejne miesiące już nie zapowiadają się tak optymistycznie.

W październiku i listopadzie przypadają dwa ważne święta, które dla uczniów oznaczały wolne od szkoły. Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela przypada na sobotę (14 października), podobnie jak 11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie nie mogą liczyć na długi weekend.,

Na długi weekend bez szkoły i nauki, uczniowie tak naprawdę będą musieli poczekać aż cztery miesiące. Z końcem grudnia ma miejsce przerwa świąteczna, a to oznacza ponad tydzień wolnego.

Kalendarz dni wolnych 2023/24 od szkoły przedstawia się następująco:

  • 1 listopada (środa) – Wszystkich Świętych;
  • 23-31 grudnia 2023: zimowa przerwa świąteczna;
  • 15 stycznia 2023 – 25 lutego 2024: ferie zimowe;
  • 28 marca – 2 kwietnia 2024: wiosenna przerwa świąteczna;
  • 1-3 maja 2024: majówka;
  • maj – matury i egzamin ósmoklasisty, wolne dni dla uczniów nieprzystępujących do egzaminów (szczegółowe daty zostaną ogłoszone wkrótce przez dyrektora CKE)
  • 30 maja 2024: Boże Ciało;
  • 22 czerwca – 31 sierpnia 2024: wakacje.
Więcej o: