Myślała, że ma zapalenie wyrostka robaczkowego. Nagle odeszły jej wody

Choć dla wielu kobiet to niewyobrażalne, że można nie mieć świadomości, że jest się w ciąży "badania sugerują, że jedna na 475 ciąż pozostaje niezauważona do około 20 tygodnia, a jedna na 2500 pozostaje niezauważona aż do porodu.".

Ciąża to wyjątkowe 9 miesięcy, w których kobiece ciało zmienia się niewyobrażalnie. Oprócz zmian hormonalnych, wiele kobiet narzeka na różne dolegliwości, jak bóle głowy, zmęczenie, zgagę czy mdłości. Inne, czują się dobrze, ale dopada je stres i wątpliwości, które rozwiewają rozmawiając z lekarzem, położną, innymi doświadczonymi mamami albo kupując i czytając właściwie książki i magazyny. Jednym z ulubionych momentów ciąży jest kupowanie wyprawki i niezbędnych gadżetów, które przydadzą się przy noworodku, a następnie odliczanie do porodu, zwłaszcza już w ostatnich tygodniach ciąży. Są jednak kobiety, które wszystko to omija, ponieważ nawet nie mają świadomości o tym, że są w ciąży.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przez cały 9 miesięcy nie przyszło jej do głowy, że może być w ciąży

Jak podaje The Sun, na świecie zdarzają się liczne przypadki, gdy kobieta aż do 20 tygodnia nie ma świadomości o tym, że jest w ciąży - zdarza się to u jednej na 475 ciąż. Natomiast jedna na 2500 kobiet może nie mieć pojęcia o swojej ciąży, aż do momentu porodu. Choć wydaje się to niewyobrażalne, takie przypadki naprawdę się zdarzają. Zaledwie w kwietniu, pewnego dnia 22-letnia Lauren Newey, mama kilkuletniej dziewczynki poczuła się źle. Po położeniu Essie do łóżka czuła narastające bóle i skurcze brzucha. 2 godziny po położeniu się do łóżka obudziła się w jeszcze gorszym stanie. Nie miała możliwości pójść do szpitala, ponieważ wychowuje córkę zupełnie sama. Chciała poczeka do rana. Około 1 w nocy ból był nie do wytrzymania, była pewna że to zapalenie wyrostka robaczkowego - chciała wziąć kąpiel, by ulżyć sobie w bólu. Godzinę później wstała raz jeszcze poszła pod prysznic, a 6 minut później po kilku skurczach trzymała w rękach syna.

Zobacz wideo Co zabrać na salę porodową? Jakie rzeczy poprawią komfort rodzącej?

W szpitalu pilnie musiała się zająć kompletowaniem wyprawki

Lauren wspomina tą chwilę, jako najbardziej szaloną w swoim życiu. Przez całe 40 tygodni nie miała pojęcia, że jest w ciąży. Kompletnie nic na to nie wskazywało. Kobieta, po tym jak urodziła syna we własnej łazience, zadzwoniła po byłą teściową, by zaopiekowała się jej córką. Następnie została przewieziona do szpitala, by lekarze ocenili stan zdrowia dziecka oraz świeżo upieczonej mamy. Na szczęście wszystko okazało się w porządku. Pobyt w szpitalu kobieta spędziła na zakupach online, w domu nie miała zupełnie nic. Jedną z najpilniejszych spraw do załatwienia był fotelik samochodowy - bez niego wiele szpitali nie wypuści matki i dziecka do domu. Nawet w Polsce przed wyjściem ze szpitala do domu, położna upewnia się, że dziecko posiada odpowiedni fotelik samochodowy, chyba że kobieta ma tak blisko, że wystarczy wózek. 

Źródło: thesun.co.uk

Więcej o:
Copyright © Agora SA