Rodzice z dziećmi wynajęli domek. Gdy chcieli wyjść, zobaczyli nietypowych gości

Wynajęli domek w górach i nagle zauważyli nietypowych gości. Jeden podszedł do dziecka. "To urocze, ale bardzo niebezpieczne dla człowieka" - komentują internauci.

Lato sprzyja rodzinnym wyjazdom. Wielu rodziców z dziećmi w tym okresie decyduje się na wyjazd nad morze lub w góry. Celem niektórych są polskie miejscowości, a inni wolą zwiedzać dalsze rejony świata. Bywa, że wczasy, które w założeniu miały być spokojne i rodzinne, potrafią nas zaskoczyć. Przekonali się o tym rodzice, którzy wynajęli domek w górach.

Nietypowi goście na ganku

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy Magda Stępień jest teraz szczęśliwa? "Partner, czy kolejne dziecko na pewno da mi szczęście, ale już zawsze będzie inaczej"

Na TikToku opublikowano nagranie, na którym widać, to co działo się przed domkiem. Mały chłopiec podszedł do przeszklonych drzwi i z zainteresowaniem obserwował całą sytuację. Na ganek wkroczyła niedźwiedzica z młodymi. "Byliśmy na wakacjach, gdy nagle rodzina niedźwiedzi podeszła do drzwi, a jeden z niedźwiadków zrobił to" - czytamy w opisie. Na filmiku widać, jak jedno z młodych stanęło na dwóch tylnych łapach i z zainteresowaniem podeszło do dziecka. Pod nagraniem pojawiła się masa komentarzy od internautów. "To jest ten moment, w którym chce się otworzyć drzwi, ale to grozi pożarciem", "Ciągle zapominam, że misie naprawdę istnieją. A przecież pierwowzorem pluszaków były niedźwiedzie", "Pierwszy krok, a jak utrzymał równowagę. Słodkie", "Ciężko byłoby mi się kontrolować, by nie uchylić drzwi i go nie przytulić", "Wygląda, jak dziecko w przebraniu niedźwiedzia", "Nie wiedziałam, że małe potrafią tak stać", "To urocze, ale bardzo niebezpieczne dla człowieka", "Słodkie i przerażające jednocześnie" - pisali.

Jak reagować, gdy spotkamy niedźwiedzia?

Chociaż w tym przypadku rodzina obserwowała zwierzęta zza szyby, należy pamiętać, że niedźwiedzie są bardzo niebezpieczne. Jak czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdy zauważymy na drodze niedźwiedzia, pod żadnym pozorem nie powinniśmy iść w jego stronę. Trzeba powoli wycofać się na bezpieczną odległość. Podczas bezpośredniego spotkania zwierzę zwykle schodzi człowiekowi z drogi, jeśli jednak zacznie iść w naszą stronę, nie należy uciekać w popłochu, aby nie wywołać agresji zwierzęcia. Poradniki zalecają, aby w przypadku ewentualnego ataku, położyć się na brzuchu, osłaniać głowę rękami i udawać martwego. Lepiej nie zdejmować wówczas plecaka, gdyż może ochronić naszą skórę w sytuacji, gdyby zwierzę machnęło łapą.

Więcej o: