"Teściowa zmieniła imię mojego dziecka, gdy nieświadoma niczego spałam. Mąż próbował to ukryć"

O konfliktach między synowymi i teściowymi można by napisać książkę, ale ta historia naprawę się wyróżnia. "Teściowa zmieniła imię mojego dziecka, gdy spałam. Mąż próbował to ukryć" - opowiada w mediach społecznościowych zrozpaczona mama malucha, prosząc o pomoc internautów.
Zobacz wideo Nowo narodzony syn Wiśniewskiego na drugie ma żeńskie imię. Będą przykrości w szkole?

Wybór imienia dla dziecka to ważna decyzja dla rodziców, którzy muszą dobrze przemyśleć to, jak nazwą malucha. Dlatego powinna być to wyłącznie decyzja mamy i taty, ale jak przekonała się ta młoda kobieta, która dopiero po pewnym czasie od porodu zorientowała się, że jej mąż w porozumieniu z teściową zmienili dziecku imię. To bardzo jej się nie podoba i zrozpaczona poprosiła o pomoc internautów, którzy są całkowicie po jej stronie.

Teściowa i jej syn zmienili dziecku imię. Matka malucha o niczym nie wiedziała

Jak opisała świeżo upieczona mama na forum serwisu New York Post, imię dla synka wybrała jeszcze przed porodem i wówczas jej mąż się bez problemu zgodził. Niestety ku jej zaskoczeniu dwa miesiące po narodzinach szkraba młoda kobieta zorientowała się, że w dokumentach dziecka jest inne imię niż chciała - ściślej rzecz biorąc, różniła się pisownia, a wraz z nią i wymowa drugiego imienia chłopca - zamiast pierwotnie wybranego "Finley" widnieje "Finlay". Co gorsza, teściowa w ogóle chciała zmienić pierwsze imię malucha na inne, którego nienawidzi mama dziecka, ale mąż kobiety uznał, że będzie to zbyt drastyczne. Nie miał jednak oporów w zmodyfikowaniu drugiego imienia i to za plecami żony, która wtedy w szpitalu dochodziła do siebie po cesarskim cięciu. Jakby tego było mało, mężczyzna usiłował za wszelką cenę ukryć tę modyfikację, co jeszcze bardziej załamało mamę dziecka. Jednakże internauci stanęli za nią murem, również uważając takie zachowanie męża kobiety za naganne i dali parę rad w tej kwestii.

Mąż zmienił imię dziecka za plecami małżonki. Internauci są po stronie młodej mamy

Zachowanie świeżo upieczonego taty, który zmienia imię synka pod wpływem nacisków teściowej i nie informuje o tym matki dziecka, zostało jednogłośnie uznane za naganne. "To wręcz przestępstwo", "Na twoim miejscu unikałbym teściowej, bo konflikt może tylko eskalować", "Co jest z twoim mężem nie tak? On jest w końcu ojcem czy jeszcze dzieckiem? Dopóki się konkretnie nie określi, nie możesz mu ufać", "Po prostu zmień imię dziecka, a męża w to nie angażuj, bo i tak nic z tego nie będzie. Zerwij też kontakt z teściową, co nie powinno być większym problemem" - sugerowali użytkownicy oburzeni zarówno zachowaniem męża poszkodowanej kobiety, jak i jej teściowej. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA