Mama stosuje ten trik, by chronić dziecko przed komarami. Sposób z produktem z marketu poróżnił internautów

Co nas najbardziej denerwuje w trakcie lata? Komary, meszki i inne latające owady. To one skutecznie uprzykrzają czas spędzony na zewnątrz. Są oczywiście specyfiki, które je odstraszają, ale nie wszystkie z nich mogą być używane na ciele dziecka. Jedna z mam znalazła i na to sposób. Postanowiła podzielić się w sieci swoim trikiem. Pomysł jednak nie przypadł do gustu niektórym internautom. Dlaczego?

Mama i aktywna influencerka postanowiła pochwalić się w sieci swoim sprytnym pomysłem na odstraszenie owadów i zapobiegnięciu ugryzień jej dziecka przez komary. Do tego celu użyła sklepowego specyfiku, jednak trik ten nie spodobał się internautom, którzy zaważyli, że co prawda intensywna i słodka woń odstrasza komary, ale może przyciągnąć inne, bardziej niebezpieczne zwierzęta. Czy warto jednak ryzykować? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Moto Vlog. Byliśmy na zlocie fanów modelu T podczas VW Bus Festival

Ta mama pochwaliła się sposobem na komary. W sieci zawrzało

Sklepowe specyfiki zapobiegające ugryzieniom komarów i innych owadów nie zawsze są odpowiednie dla dzieci. Dlaczego? W ich składzie często występują chemiczne środki, które mogą być niebezpieczne dla małych dzieci, toteż większość rodziców maluchów sięga po te naturalne i domowe sposoby, rodem z babcinych podręczników. Jedna z mam- również postanowiła podzielić się w sieci swoją metodą na komary. Jest naturalna, wydajna i bardzo tania. Jednak okazuje się, że sposób ten nie przypadł do gustu wielu internautom.

O co chodzi? Amandzie Rose, autorka filmu, twierdzi, że znalazła sposób, który działa "jak urok" i odstrasza komary, meszki i inne latające owady. Zamiast używać kupionego w sklepie środka odstraszającego komary, poleca stosowanie innej metody. Buteleczka ekstraktu z wanilii doskonale się do tego nadaje.

Kiedy się na to natknęłam, oczywiście musiałam to natychmiast przetestować. Na Florydzie jest pora deszczowa, co oznacza również sezon na komary

- wyjaśniła pomysłowa mama, pokazując, jak naciera ciało dziecka olejkiem.

 

Według Amandy, w sieci można znaleźć mnóstwo pomysłów, jak odstraszyć komary. Wiele osób poleca olejki eteryczne z lawendy, czy goździków, ale według pomysłowej mamy, najlepiej działa wanilia. "Całe lato pachniemy słodką wanilią zamiast sklepowego i śmierdzącego sprayu" - dodała w filmie.

Wideo opublikowane na Instagramie, obejrzała ogromna rzesza widzów, jednak nie wszyscy podzielali jej sprytny trik. Wielu internautów zauważyło, że co prawda komary może i to odstraszać, ale zapach jest na tyle intensywny, że może przywołać inne, bardziej niebezpieczne zwierzęta. Pszczoły, osy, niebezpieczne gady, czy płazy, ale także niedźwiedzie, czy wilki, o które nietrudno na szlakach w USA.

Więcej o:
Copyright © Agora SA