To imię nosi tylko 20 kobiet w Polsce. Jest greckie, kojarzy się z piękną aktorką, ale oznacza gatunek kaczki

Wielu rodziców, szukając idealnego imienia dla swojego dziecka, stawia na oryginalne i niebanalne pomysły. Z daleka trzymają się od najnowszych rankingów, wyszukując taką nazwę, która nie będzie pospolita. Niektórzy posiłkują się także nazwami zaczerpniętymi z innych języków. Jednym z nich jest imię, które w większości kojarzy się z piękną aktorką, jednak w języku greckim oznacza gatunek kaczki.

Penelopa to wyjątkowe i bardzo oryginalne imię, które obecnie nosi jedyni 20 Polek. Jak podaje portal jakieimie.pl, znajduje się ono na 3524 miejscu pod względem popularności w naszym kraju, co czyni je niezwykle rzadkie i na pewno nietuzinkowe. Wielu kojarzy się z piękną aktorkę - Penelopą Cruze, chociaż sięgając nieco głębiej, dowiadujemy się, że imię to wywodzi się od greckiego słowa oznaczającego gatunek kaczki. Na tym nie koniec skojarzeń. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Lili Antoniak zdradza, skąd pomysł na dość nietypowe imiona dla córek. "Moja obserwatorka nazwała tak swoją córkę dzięki mnie"

Oryginalne i niebanalne imię dla dziewczynki

Wielu rodziców wybierając imię dla swojego dziecka, stawia na oryginalność, całkowicie odrzucając te z topowych list i rankingów. Przykładem jest imię Penelopa, które jak się okazuje, nosi jedynie 20 Polek (dane dostępne z bazy z Głównego Urzędu Statystycznego rejestru PESEL - stan na 24.01.2022 r.). Imię to kojarzone jest obecnie z piękną aktorką Penelope Cruz, która w 2009 roku została laureatką Oscara za rolę w filmie Woody’ego Allena "Vicky Cristina Barcelona".

Jednak to nie jedyne skojarzenie, bo samo imię pochodzi z greki i oznacza gatunek kaczki. Występuje ono również w opowieściach o greckich bogach i herosach. Tak miała na imię żona Odysa, która czekała na jego powrót przez 10 lat. Imię oznacza "uczciwą i wierną". Przez życie idzie niczym burza, stawiając czoła wszystkim przeciwnościom losu, a z tarapatów wychodząc zawsze obronną ręką. Ceni sobie ciepło i spokój ogniska domowego. Penelopa to oddana żona i matka.

Penelopa imieniny obchodzi 5 maja i jeśli wierzyć astrologii to będzie to idealny wybór dla dziewczynek urodzonych pod znakiem Barana, Panny i Wodnika.

Więcej o:
Copyright © Agora SA