Dla Polek to "zbyt celebryckie" imię. Kojarzy się niezmiennie wyłącznie z TĄ jedną osobą. Nadane 73 razy

To imię dla dziewczynki nigdy nie odniosło spektakularnej popularności. Wciąż zaliczane jest do bardzo oryginalnych i nadawanych niezwykle rzadko. Internautki zachwycają się jego zdrobnieniami, ale ze względu na skojarzenie wyłącznie z jedną osobą, wolą go nie wybierać.

Pochodzenie i znaczenie imienia Otylia

Imię Otylia wywodzi się z języka germańskiego. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Otto. Imię może być tłumaczone jako "obrończyni bogactwa", "bogata wojowniczka", "dziedziczka rodu", "walcząca o swój ród". Czasami w języku polskim można spotkać się także z inną formą tego imienia - Odylia. Jego popularność w Polsce przypada na lata 30. XX wieku. Jak podaje gov.pl, w 2022 roku to imię zostało nadane 73 dziewczynkom.

Charakterystyka imienia

Otylia swoją postawą i charakterem zadziwia i inspiruje inne osoby. Jest zawsze stabilna emocjonalnie, uśmiechnięta i życzliwa. Żyje w harmonii ze sobą, otacza wszystkich życzliwością, dobrym słowem i zawsze jest chętna nieść pomoc. Ze względu na swoją dobrą duszę i wysoką wrażliwość nie umie obojętnie przejść obok skrzywdzonych zwierząt. Chętnie każdego przygarnęłaby pod swój dach. Pilnuje, by w każdej dziedzinie życia, zwłaszcza prywatnej, złapać balans i równowagę. Wyróżnia się inteligencją i łatwością przyswajania nowej wiedzy. Bliscy często przychodzą do niej po porady w różnych tematach. Wiedzą, że Otylia ich wysłucha i nierzadko podpowie co robić, by wyjść z opresji. Cele życiowe jakie sobie stawia są realne i możliwe do osiągnięcia. Dlatego, przy jej uporze i determinacji, udaje jej się osiągnąć je wszystkie, jeden po drugim.

Zobacz wideo Czy z noworodkiem powinniśmy pójść do fizjoterapeuty? "W niektórych krajach te wizyty są obowiązkowe"

Imieniny: 13 grudnia

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdrobnienia: Otylka, Otylcia, Otylunia, Otyleczka, Otylenia, Otysia,Otyśka, Otylesia, Otka, Ocia, Otunia, Tola, Tolcia, Tolka, Tylcia, Tylia, Tylunia, Tylusia

Predyspozycje zawodowe

Gdy inni tracą czas na przepychanki, kłótnie i sprzeczki Oliwia skupia się na swojej pracy i najlepszych rozwiązaniach. Wykazuje się ambicją i kreatywnością. W powierzone zadania angażuje się całą sobą, toteż często okazuje się, że pochłonięta jakimś zagadnieniem zawodowym traci poczucie czasu. Musi uważać, by nie brać na siebie zbyt dużo w jednym momencie. Skrupulatnie planuje swoje działania i płynnie przechodzi od jednego do następnego. Przełożeni bardzo chwalą jej system pracy i doceniają ją. Jest lojalnym pracownikiem, który przynosi firmie wiele korzyści i łatwo pnie się po szczeblach kariery. Otylia świetnie sprawdzi się jako: weterynarka, ratowniczka, sportsmenka, żołnierka, pedagożka, dydaktyczka, psycholożka.

Sławne imienniczki:

  • Otilia Badescu - rumuńska tenisistka stołowa
  • Otylia Jędrzejczak - utytułowana polska pływaczka
  • Otylia Kałuża - polska lekkoatletka
  • Otylia Kokocińska - nauczycielka i działaczka społeczna
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.