W Łodzi urodziły się piąte trojaczki. Chłopiec ma najpopularniejsze imię, a dziewczynki roślinne

W łódzkim szpitalu przyszły na świat trojaczki i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że są to piąte takie narodziny w tej placówce w tym roku. Co ciekawe, wiemy już, jakie imiona otrzymają maluchy - chłopiec dostał najpopularniejsze, a dziewczynki roślinne.
Zobacz wideo Jak wygląda poród przez cesarskie cięcie? Dr Wojciech Falęcki wyjaśnia

Ciążę mnogie są rzadsze niż pojedyncze i bardziej skomplikowane. Również porody wieloraczków są bardziej skomplikowane niż w przypadku tylko jednego malucha. Tak było w przypadku trojaczków, które przyszły na świat w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP), których narodziny są bardzo wyjątkowe.

W Łodzi urodziły się trojaczki. Konieczne było cesarskie cięcie

Dwie dziewczynki i chłopiec przyszli na świat nieco przedwcześnie, ponieważ ze względów medycznych zostało przeprowadzone cesarskie cięcie. Jak tłumaczy Michał Krekora, dyrektor Kliniki Położnictwa łódzkiego ICZMP, cytowany przez serwis Radio Łódź - "Sytuacja położnicza zmusiła nas do rozwiązania ciąży w trybie pilnym. Z uwagi na stan przedrzucawkowy, który rozwinął się w 33. tygodniu ciąży, zdecydowaliśmy o cesarskim cięciu". Dziewczynki po narodzinach mierzyły odpowiednio 44 cm i ważyły 1900 g i 1760 gramów, a chłopiec miał 51 cm i ważył 1900 g. Na razie maluchy przebywają na oddziale noworodkowym, gdzie pozostaną do czasu, aż lekarze uznają, że będą mogły bezpiecznie wrócić z rodzicami do domu. Były to piątek takie narodziny w ICZMP w tym roku, a zarazem 41. w historii placówki. 

Łódzkie trojaczki to piąte w tym roku. Rodzice już wybrali imiona

Rodzicami trojaczków są Mirosława i Przemysław Matusiakowie z podłódzkiego Gałkówka. Oboje bardzo się cieszą z narodzin maluchów (za portalem O2.pl) - "Najpierw był szok, a potem radość. A teraz już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zabrać dzieci do domu. Na szczęście cała trójka jest zdrowa i wydolna oddechowo, więc mamy nadzieję, że to zdarzy się już niedługo". Wybrali im też już imiona - w przypadku chłopczyka padło na najpopularniejsze obecnie w Polsce imię Antoni, a dziewczynki będą nazywały się Jaśmina i Liliana. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA