Pokazał prawdziwy paragon grozy. Cena posiłków zwala z nóg. "Nawet 800 plus nie pomoże"

Inflacja szaleje nawet na wakacjach. Jeden z rodziców pokazał, jaki paragon otrzymał w nadmorskiej restauracji za posiłek dla rodziny. Był oburzony, że nawet jedzenie kosztuje aż tak dużo. - Tu nawet wasze 800 plus nie pomoże - pisał ojciec na Twitterze, który choć co miesiąc otrzymuje świadczenia od państwa, to nie są one zbyt dużym wsparciem budżetu domowego.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Wakacyjne rodzinne wyjazdy to nie lada wyzwanie dla rodziców, którzy muszą zapewnić maluchom udane wczasy nie tylko pod względem organizacji, ale także i odpowiednich atrakcji, próbując pokazać dzieciom ciekawe zakątki w Polsce. Jak się okazuje, niestety i te wczasy w Polsce nie kosztują zbyt mało. I nie chodzi tu o bajeczne wakacje za granicą z pełnym wyżywieniem, pobyt w świetnym hotelu czy wakacje w agroturystyce. Jak się okazuje, spory budżet trzeba przeznaczyć na jedzenie, które w restauracjach czy knajpach kosztuje naprawdę dużo, szczególnie dla wieloosobowej rodziny.

Zobacz wideo Zapytaliśmy Polaków, czy odczuwają inflację nad Bałtykiem

Ojciec pokazał, ile zapłacił za posiłek na wakacjach w Świnoujściu. "Tu nawet wasze 800+ nie pomoże"

Choć ciężkie czasy uderzyły w portfele niemal każdego Polaka, to mało kto odmawia sobie wyjazdów, szczególnie podczas wakacji. Dowodem tego są tłumy zgromadzone w nadmorskich miejscowościach czy górskich szlakach. Większość urlopowiczów narzeka na wysokie ceny posiłków, szczególnie w ścisłym sezonie. Jeden z rodziców podzielił się na Twitterze zdjęciem paragonu grozy. Z dokumentu wynika, że za obiad dla czterech dorosłych osób i dwójki dzieci rodzic zapłacił ponad 550 złotych. 

Poniżej paragon z restauracji w Świnoujściu. Kolacja dla czterech dorosłych osób i dwójki dzieci. Tu nawet wasze 800 plus nie pomoże

- napisał ojciec, przyznając, że nawet 800 plus nie jest w stanie pokryć szkód, jakie wyrządza inflacja. Niestety, jeśli ktoś decyduje się na wakacyjne wyjazdy z dziećmi, to musi przygotować się na wygórowane ceny. 

800 plus oficjalnie uchwalone. Czy rodzice mogą liczyć na następne podwyżki?

Rząd oficjalnie zaakceptował ustawę o podniesieniu dotychczasowego świadczenia 500 plus do 800 złotych miesięcznie. Wyższe świadczenie zostanie wprowadzone od 1 stycznia 2024 roku i od razu Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) będzie wypłacał je rodzicom. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że z przyczyn technicznych część przelewów może zostać wysłana w innym terminie, ale nie później niż do 29 lutego 2024 roku. 

Podwyżka z 500 do 80 plus będzie jedynie kosmetyczna, co oznacza, że świadczenie w dalszym ciągu przysługuje wszystkim niepełnoletnim dzieciom i bez względu na dochody rodziców. Stąd nie trzeba składać nowych wniosków o przyznanie 800 plus, wystarczą te, które rodzice złożyli do 500 plus.

Więcej o: