Najstarsza mama w Polsce urodziła bliźniaki, mając 60 lat. Teraz spisała testament. "Różnie bywa"

Ta Polka urodziła bliźnięta, mając 60 lat, co dało jej tytuł najstarszej mamy w kraju. Choć zwykle dba o swoją prywatność, to niedawno zdradziła, że spisała testament. "Różnie w życiu bywa" - wyjaśnia swoją decyzję.
Zobacz wideo Jak Ania Świątczak radziła sobie z popularnością jako mama?

Barbara Sienkiewicz to polska aktorka znana z takich produkcji jak "Ranczo", "M jak miłość" czy "Klan". Od kilku lat jest też mamą bliźniąt, Anny I Piotra, które przyszły na świat w 2015 roku, gdy ich mama miała 59 lat. Pojawiły się wówczas głosy, że zapłodnienie odbyło się poprzez in vitro, ale sama zainteresowana nie wypowiedziała się na ten temat. Co więcej, bardzo dba o prywatność, więc niewiele wiadomo o bliźniakach, jednak jakiś czas temu zdradziła, jak zabezpieczyła dzieci na przyszłość.

Urodziła dzieci, mając 60 lat. Teraz zdecydowała się spisać testament

Barbara Sienkiewicz bardzo późno została mamą, co wielu jej wytykało. Przez to zdecydowała się na nietuzinkowe zabezpieczenie dzieci - wybrała im już rodzinę zastępczą i spisała testament. Jak wyjaśniła w rozmowie z Super Expressem, "Pani marszałkini Wanda Nowicka zaproponowała, że ona przejmie dzieci. Sama wysunęła tę propozycję. Można takie sprawy załatwić przez akt notarialny, ale też przez sąd rodzinny. Wszystko jest zapisane w testamencie. Bardzo jej serdecznie dziękuję". Dodała też, że testament spisała i zostawiła w domu, bo "musi mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Stara się przewidzieć przyszłość".  A to nie wszystko, o co stara się zadbać już teraz. 

Jest najstarszą mamą w Polsce. Bardzo dba o przyszłość swoich dzieci

Aktualnie bliźniaki Barbary Sienkiewicz mają po dziewięć lat. Stąd mama stara się na wszelkie sposoby zabezpieczyć ich przyszłość. Dba przede wszystkim o ich wykształcenie - "moje dzieci muszą twardo stanąć na swoich nogach i mieć podstawy do tego, żeby żyć, zarabiać i żeby były sprawne". Jak sama przyznała, zostało jeszcze dziewięć lat do momentu, w którym bliźnięta osiągną pełnoletność, więc stara się zadbać o dalszy los już teraz, bo "różnie w życiu bywa", a ona wychowuje je samotnie, co bywa niełatwe, zwłaszcza w tym wieku. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: