Ludzie oburzeni metodami wychowawczymi. Matka idzie w zaparte: 6-latka musi umieć przygotować jedzenie

To nie pierwszy raz, kiedy internauci krytykują metody wychowawcze tej kobiety. Tym razem według nich przegięła. Nie tylko postawiła nauczycielkę w niezręcznej sytuacji, ale wyraziła nadzieję, że dziewczynka będzie głodować cały dzień. "Inaczej nie nauczy się jak ważne są obowiązki".
Zobacz wideo Do jakiego specjalisty się udać, gdy podejrzewamy, że nasze dziecko ma jakieś zaburzenia? "Lepiej pójść do kogokolwiek, niż do nikogo"

Każde dziecko, w zależności od swojego wieku, rozwoju i stopnia samodzielności powinno mieć swoje obowiązki. Wraz z wiekiem i nabywaniem kolejnych umiejętności, liczba obowiązków rośnie. Nie ma to nic wspólnego z zabieraniem dzieciństwa - jak potrafią twierdzić niektórzy, ale ma na celu uczyć, że wykonywanie swoich obowiązków ułatwia życie rodziny, która żyje pod jednym dachem. Dla 2-letniego dziecka ułożenie talerzy na stole do śniadania to świetna zabawa, tak samo jak sortowanie zabawek czy wkładanie ciuchów do pralki. Nie musimy uczyć dzieci, że obowiązki są nudne i przykre. Wszystko zależy od naszych pomysłów i metod wychowawczych.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl  

Zmartwiona nauczycielka zaalarmowała mamę, ta się jednak nie przejęła

Ruby Franke pochodzi z Utah i wspólnie z mężem Kevinem prowadziła na YouTube popularny niegdyś kanał o nazwie "8 passengers". Publikowali tam najróżniejsze chwile ze swojego życia, a przy okazji chwalili się swoimi metodami wychowawczymi, czym Ruby wielokrotnie naraziła się internautom. Choć para nie jest już aktywna w social mediach, to ich filmiki wciąż od czasu do czasu cieszą się popularnością. Niedawno znowu po sieci krążył filmik, po którym kobieta zebrała sporo przykrych komentarzy. Internautów rozwścieczyło podejście kobiety do egzekwowania obowiązków u dzieci. Gdy pewnego dnia Ruby dostała sms'a od zmartwionej nauczycielki, że jej córka Ewa zapomniała do szkoły lunchu, jej mama zupełnie się tym nie przejęła. Nauczycielka miała nadzieję, że któryś z rodziców podrzuci córce jedzenie do szkoły, w odpowiedzi otrzymała jednak wiadomość zwrotną, z której wynikało, że dziewczynka ma obowiązek przygotowywać sobie samodzielnie jedzenie do szkoły. Jeśli go zapomniała, będzie chodziła głodna. Wyraziła nadzieję, że nikt nie poczęstuje jej swoim jedzeniem, ponieważ to według kobiety nie nauczyłoby dziewczynki, że wykonywanie swoich obowiązków jest istotne.

Zdaniem internautów zachowanie matki jest karygodne - obowiązki ważniejsze od jedzenia

Ci, którzy śledzili parę od dłuższego czasu pamiętają, że dla Ruby wypełnianie obowiązków ma szczególnie istotne znaczenie w życiu. Pamiętają, gdy w jednym z filmików kobieta przyznała, że dopóki jej dzieci nie wykonają swoich wszystkich porannych obowiązków, nie dostaną nic do jedzenia. Warunkiem dostania śniadania, było sumienne podejście do domowych zasad. Internauci nie szczędzili przykrych słów pod adresem kobiety w każdej z tych dwóch sytuacji. Wielu zrozumiałoby rygor i chęć nauki przestrzegania zasad i obowiązków, gdyby dziewczynka była nastolatką, a nie zaledwie 6-letnim dzieckiem. Przypominali w komentarzach, że jedzenie jest podstawową potrzebą ludzką i nie powinno być warunkowe. Głodne dzieci nie potrafią się skupić, ani tym bardziej koncentrować na nauce. Wielu sugerowało, by takie sprawy zgłaszać do odpowiednich służb. Każdy rodzic ma prawo stosować swoje metody wychowawcze, ale jedzenie jest prawem człowieka, nie przywilejem, który staje się kartą przetargową.

Źródło: kidspot.com.au

Więcej o:
Copyright © Agora SA