Ma 22 dzieci i spędzają wakacje w jednym kamperze. "To nie tak, że wszędzie są rozrzucone ciuchy"

Jaka jest największa rodzina w Wielkiej Brytanii? Ten tytuł należy do rodziny Radfordów, na którą oprócz rodziców, składa się dwadzieścioro dwoje dzieci. A co ciekawe, wszyscy spędzają wakacje razem, w jednym kamperze. Jak to możliwe? Jakiś czas temu pokazali w mediach społecznościowych, jak im się udaje wspólne podróżowanie.
Zobacz wideo Rodzina Mai Hyży to pełnoprawna rodzina patchworkowa. "Pogodzić 3 światy jest momentami ciężko"

Sue Radford jest naprawdę wyjątkową mamą, bo ma aż 22 dzieci, z czego pierwsze urodziła, mając 14 lat. Obecnie 48-latka wraz z 52-letnim mężem Noelem mogą pochwalić się naprawdę imponującą gromadką pociech w różnym wieku, również już dorosłych: 33-letniego Chrisa, 29-letniej Sophie, 27-letniej Chloe, 25-letniego Jacka, 24-letniego Daniela, 22-letniego Luke'a, 21-letniej Millie, 19-letniej Katie, 17-letniego Jamesa, 18-letniej Ellie, 17-letniej Aimee, 15-letniego Josha, 14-letniego Maxa, 12-letniej Tillie, 11-letniego Oscara, 10-letniego Caspera, 8-letniej Hallie, 6-letniej Phoebe, 5-letniego Archiego, 4-letniej Bonnie i 3-letniej Heidie. Niestety siedemnasty w kolejności narodzin Archie zmarł 23 tygodnie po narodzinach, więc obecnie rodzina liczy 21 pociech. 

 

Ma 22 dzieci, które spędzają wakacje w jednym kamperze. Jak to robią?

Rodzina Radfordów od zawsze spędza lato, jeżdżąc wspólnie i to jednym wozem kempingowym. Jak to robią? Jakiś czas temu opublikowali na YouTubie film, w którym zdradzili kilka swoich patentów. Jak tłumaczy mama całej gromadki, "To nie tak, że wszędzie są rozrzucone ciuchy". Istotnie, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, Radfordowie mają na pokładzie kampera porządek - rzeczy są równo poukładane, a ubrania są pakowane w specjalne woreczki - kostki, które pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w kamperze. Innym patentem są linki na pranie, gdzie można rozwiesić czyste ubrania i je łatwo przejrzeć, a brudne od razu trafiają do worka, znajdującego się z tyłu kampera. Oprócz tego mają odpowiednie wyposażenie kampera - kilka rozkładanych kanap, które na noc stają się łóżkami, a także specjalną część, sięgająca sporo poza obręb pojazdu, zawierającą kolejne miejsca do spania i rozkładany stół. Sam kamper też jest odpowiednio wyposażony - ma łazienkę z umywalką, toaletą i prysznicem oraz aneks kuchenny z piekarnikiem i dwiema płytami - elektryczną oraz na gaz. 

 

Rodzina Radfordów jest wyjątkowa. Mają wielu obserwatorów w internecie

Radfordowie są szczęśliwą rodziną, która dzieli się wydarzeniami ze swojego codziennego życia w sieci - mają własny kanał na YouTube oraz profil na Instagramie. Mają tysiące obserwujących, którzy podziwiają ich tryb życia i to, że mimo tak licznej gromadki dzieci wszystkie są szczęśliwe i dobrze wychowane. Co więcej, Radfordowie chętnie występują również w telewizji, mają nawet własny program reality show. Choć nie zawsze było tak pięknie - na początku pracował tylko Noel jako piekarz, jednak potem się to zmieniło i cała rodzina zaczęła prowadzić rodzinną piekarnię, która przyniosła im spory dochód. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA