Chciała odstawić dziecko od piersi. Zrezygnowana sięgnęła po taśmę izolacyjną. "Ja smarowałam musztardą"

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca matkom karmienie swoich dzieci piersią przez minimum 6 miesięcy, a następnie utrzymanie go nadal z jednoczesnym wprowadzeniem pokarmów uzupełniających do końca 2. roku życia. Jednak życie pisze różne scenariusze i czasem po prostu należy dziecko odstawić nieco wcześniej, albo wprowadzić mleko modyfikowane. Ta mama również chciała zakończyć etap karmienia jej córki i kiedy wszystkie próby okazały się mało skuteczne - sięgnęła po taśmę izolacyjną.

Nie ma górnej granicy wieku, kiedy należałoby odstawić dziecko od piersi. Dla jednych takim wyznacznikiem jest pierwsze pół roku, innych rok, czyli pójście dziecka do żłobka i powrót mamy do pracy. Czasem trwa takie karmienie nieco dłużej, jednak i kiedyś następuje kres i trzeba odstawić dziecko od piersi. Jedna z mam, która dość długo karmiła córkę mlekiem z piersi, nagrała film i wrzuciła go na Tik Toka, pokazując swój patent na oduczenie dziecka od domagania się mleka z piersi. Czy się udało? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Kościół to moja przemocowa i dysfunkcyjna rodzina" ["Jesteśmy rodziną" - serial o LGBT+ w Polsce]

Sposób na odstawienie dziecka od piersi. "Dość kontrowersyjny"

Ile głów - tyle pomysłów i nie zawsze dobre rady okazują się być skuteczne. Ta mama chciała odstawić swojego syna od piersi. Jak przyznała na filmie, który opublikowała na Tik Toku, stosowała różne pomysły - jednak najlepszym rozwiązaniem okazała się być niebieska taśma izolacyjna. I chociaż wydawałoby się, że to jest dość prosta sprawa, to jednak okazało się być dość bolesne doświadczenie dla matki.

Nie wiem, dlaczego myślałem, że to będzie łatwe. To nigdy nie jest łatwe, a ona jest taka niewinna, jak mogłam to zrobić mojemu dziecku?

- napisała w opisie do swojego filmu.

Jak we wszystkich procesach - żelazną zasadą przy odstawieniu dziecka od piersi jest konsekwencja, ale czasem może być to zbyt trudne, zarówno dla matki, jak i dziecka, toteż ważne jest, żeby do takiego procesu się odpowiednio przygotować. Zarówno pod kątem fizycznym, jak i emocjonalnym. Powodów, dla których dana mama chce odstawić dziecko od piersi, może być wiele - presja otoczenia, choroba, druga ciąża, powrót do pracy, czy zmęczenie nocnymi pobudkami i karmieniem. Internet oczywiście nie zawodzi i pod filmem mamy, która okleiła swoje piersi taśmą izolacyjną, aby szybko oduczyć swoją córkę ssania - pojawiła się setka komentarzy, w tym także inne - sprawdzone sposoby na odstawienie dziecka. Co radzą internauci?

"No ta taśma to sposób dość kontrowersyjny. Ja po prostu tłumaczyłam dziecku, że mama już nie ma mleczka i za każdym razem proponowałam coś innego do jedzenia" - napisała jedna z mam. Szokujacy wydaje się jednak komentarz jednej z kobiet, która na piersi nakładała musztardę: "Ja smarowałam piersi musztardą. Szybko poszło" - napisała w komentarzach. Jakie są jeszcze inne sposby na odstawienie dziecka od piersi?

Posyp pieprzem
Ja tak zaczęłam odstawiać. Zaklejała plastrem piersi. I chyba moje dziecko się oduczyło
Ja właśnie tak zrobiłam i z powodzeniem. Cycy ma ała i córka nawet nie zaglądała
Płakałam, jak musiałam odstawić córkę. Ona tak chciała i prosiła, czułam się źle, jakbym zabierała jej coś ważnego

- czytamy w komentarzach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.