Mama pokazała horrendalny rachunek za żłobek. Ludzie łapią się za głowę, a ona nie żałuje decyzji

Ile może kosztować żłobek? Całkiem sporo - ta mama pokazała, ile płaci za placówkę, do której uczęszczają jej pociechy. Ludzie łapią się za głowy, widząc horrendalne kwoty, ale młoda kobieta nie żałuje wyboru żłobka, którym zapewnia opiekę jej dzieciom.
Zobacz wideo Jakie obowiązki mają przedszkolaki w domu? "Umyć ręce, zrobić siku"

Młodzi rodzice, którzy chcą pracować mają zawsze ten sam problem - znalezienie opieki dla maluchów. Dla najmłodszych dzieci dobrym rozwiązaniem jest żłobek, jednak w wielu przypadkach jest on dodatkowy płatny. Ile kosztuje? Różnie, choć w tym przypadku cena jest ogromna, mimo to australijska mama nie żałuje wybrania tej właśnie placówki. Jednak jest zażenowana i załamana czymś innym. 

Pokazała horrendalny rachunek za żłobek. Ludzie łapią się za głowy, lecz nie żałuje wyboru 

Australijska mama skontaktowała się z redakcją portalu Honey Nine, aby zwrócić uwagę na niesprawiedliwe traktowanie pracujących rodziców. Kobieta ma dwoje dzieci uczęszczających do żłobka, za który w 2021 roku płaciła 159 dolarów dziennie (około 648,98 złotych). Rok później ta kwota wzrosła do 170 dolarów dziennie (około 693,87 złotych), a jakby tego było mało, w tym roku będzie kolejna podwyżka, i tym razem opłata wyniesie już 189,55 dolarów dziennie (około 773,67 złotych). Jednak młodą mamę martwi to, że do tej pory nie kwalifikowała się do zasiłku na opiekę nad dzieckiem. Co prawda, od lipca 2023 roku otrzyma w końcu wsparcie na opłacenie żłobka, jednak razem z tym wzrośnie też rachunek za placówkę, przez co ulga finansowa będzie sporo mniejsza, niż powinna być. Stąd kobieta poważnie rozważa rezygnację z pracy, aby zająć się dziećmi, bo na żłobek wkrótce może nie być jej już stać, zwłaszcza że rosną również inne koszty życia - żywność, opłaty za czynsz i media, czy raty kredytu hipotecznego, a z tego zrezygnować się przecież nie da. 

Horrendalny rachunek za żłobek. Mama zastanawia się, skąd te ogromne podwyżki

Młoda mama wyjaśniła, że wybrała dość drogi żłobek dla pociech, kierując się jego nieposzkalowaną opinią, którą cały czas placówka utrzymuje. Jednak ciągłe i jej zdaniem nieuzasadnione podwyżki opłat są jej zdaniem nie do przyjęcia. Pytała również w liście, o powód nieustannie rosnących cen żłobka. Placówka odniosła się do tego, stwierdzając, że wyższe ceną są spowodowane wieloma czynnikami - ciągłym podnoszeniem kwalifikacji przez personel, dbanie o ofertę zajęć żłobka, a także ponoszonymi przezeń opłatami za żywność, czynsz czy media. Nie bez znaczenia są też podwyżki wynagrodzeń nauczycieli, zarówno szkolnych, jak i przedszkolnych oraz żłobkowych. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: