Dawid to doskonale wszystkim znane imię biblijne. Pochodzi z języka hebrajskiego od słów "dod", "dud" i może znaczyć: "dowódca", "opiekun", "ukochany", "godny kochania". Kiedyś to imię było nadawane jako tytuł tym osobom, które sprawowały wysokie funkcje. W Polsce pojawiło w XIII wieku.
Dawid to typ bardzo aktywnego człowieka. Nie tylko fizycznie. On uwielbia uczestniczyć w życiu innych ludzi. Z niekrytą pasją doradza, pomaga, wprowadza zmiany, trochę miesza, dorzuca swoje "trzy grosze". On nie robi tego z pobudek egoistycznych i narcystycznych, Dawid tylko wtedy czuje się potrzebny i ważny. To dlatego też ma mnóstwo znajomych i przyjaciół. Lubi spędzać z nimi czas i od czasu do czasu znaleźć się w centrum zainteresowania. Stara się każdego dnia poświęcać uwagę tylko tym sprawom i pasjom, które go interesują i przynoszą satysfakcję. Najwięcej radości dają mu w życiu przeżywane przygody. Chce poznawać najdalsze zakątki świata, docierać do nowych ludzi, przyglądać się ich zwyczajom i testować smaki, które królują w ich stronach. Czasem gubi go zbyt duże ego, ale to człowiek pełen życzliwości, pomocy i dobrych chęci.
Imieniny: 1 marca, 20 maja, 24 maja, 26 czerwca, 15 lipca, 17 września, 16 grudnia, 29 grudnia, 30 grudnia
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Daw, Dawcio, Dawciu, Dawek, Dawideczek, Dawidek, Dawidi, Dawido, Dawidu, Dawidunio, Dawiduś, Dawidzia, Dawidzio, Dawiniu, Dawiś, Dawuń, Dawuś, Dede, Dadzio, Dano, Danio
Dawid żyje w przekonaniu, że w swoim życiu musi wypełnić misję. Będzie się migał od zadań i obowiązków, szybko straci zainteresowanie i ciężko będzie mu się w ogóle zaangażować. Chyba, że odnajdzie radość z tego, co robi. Wówczas jest ambitny i wytrwały jak mało kto. Niezłomnie dąży do celu i nie spocznie, póki go nie osiągnie. Nie odkłada niczego na później, jest zorganizowany i może pochwalić się nieprzeciętną inteligencją. Poszukując swojej drogi zawodowej, nierzadko odkrywa w sobie talenty artystyczne lub zamiłowanie do sportu. Dawid świetnie sprawdzi się na stanowiskach takich jak: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik, informatyk, elektronik, inżynier, specjalista od marketingu, dziennikarz, aktor, sprzedawca, polityk, przedstawiciel handlowy, lider, makler.