To imię męskie nosi niespełna 1600 Polaków. Oznacza "delikatnego" i "łagodnego", a rodzice rzadko je wybierają

Moda w kwestii doboru imion dla dzieci jest nieobliczalna, a gusta rodziców bardzo różne. Pomysłów na imię dla dziecka jest bardzo wiele, a inspiracji można poszukiwać właściwie wszędzie. Rodzinne historie, opasłe księgi, ulubione filmy, czy seriale, a nawet natura. Jednak obecnie obserwujemy duży zwrot ku imionom sprzed kilku dekad. Nowo narodzone dzieci otrzymują imiona po naszych babciach i dziadkach. Jednym z nich jest imię, które nosi niespełna 1600 Polaków.

Klemens, bo o to imię chodzi, nie należy do zbyt popularnych imion. Przez wiele lat należało do tych raczej niszowych, rzadko wybieranych przez rodziców. Obecnie obserwujemy nieco większe zainteresowanie tym imieniem, ale patrząc na rankingi, wygrywa i tak Antek, Franek, Staś, czy nawet Maksymilian. Czy Klemens zajmie kiedyś ich miejsce? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jakie zachowania naszego niemowlaka powinny nas zaniepokoić? "Płacz przy piersi może być takim zachowaniem"

To imię oznacza "łagodnego" i "delikatnego". Czy znajdzie się kiedyś w gronie tych popularnych?

Imię Klemens należy do grona tych niszowych i mało popularnych. W 2022 roku jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji, jedynie 40 chłopców zostało tak nazwanych. Przekłada się to też na liczbę osób noszącą to imię w ogóle. Jak podaje portal jakieimie.pl, w naszym kraju noszą je 1594 osoby, co nie czyni je zbyt modne, a raczej takie, które za kilka lat może odejść do lamusa.

Klemens ma bardzo piękne znaczenie, co może skłonić niektórych rodziców do postawienia na to imię. Otóż pochodzi ono z języka z języka greckiego i oznacza osobę łagodną, delikatną i miłosierną. Co ciekawe, nadawane jest ono nie tylko w Polsce, ale także w krajach, gdzie osoby posługują się językiem angielskim, niemieckim, francuskim i włoskim.

Chociaż z drugiej strony, przyszłych rodziców, którzy zastanawiają się nad wyborem tego imienia, niech nie zwiedzie jego tłumaczenie. Chociaż oznacza ono osoby, które są wrażliwe i delikatne, to będzie to doskonały wybór dla przywódców, liderów, szefów i kierowników, którzy są w stanie wywierać wpływ na innych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA