3 tys. zł. za tydzień wakacji z dziećmi w agroturystyce na Kaszubach. "Drożyznę funduje PiS"

- 3 tysiące złotych kosztują tygodniowe wakacje w agroturystyce na Kaszubach dla 4-osobowej rodziny, na które wielu rodzin w tym roku nie będzie stać. I o ile uważam kupowanie butów za taką kwotę za obsceniczne, tak za drożyznę i kondycję polskich portfeli od 8 lat odpowiada PiS - pisze aktywistka we wpisie na Twitterze, przyznając, że tak drogo jeszcze nie było, a wszystko to wina partii rządzącej.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Sezon wakacyjny trwa. Choć inflacja szaleje, to rodzice starają się nie rezygnować z wyjazdów z dziećmi i jeśli nie stać ich na wczasy za granicą, to próbują pokazać dzieciom ciekawe zakątki w Polsce. Jak się okazuje, niestety i te wczasy w Polsce nie kosztują zbyt mało. I nie chodzi tu o urlop nad morzem czy na wczasach, a jedynie w kaszubskiej agroturystyce. 

Zobacz wideo Zapytaliśmy Polaków, czy odczuwają inflację nad Bałtykiem

Wczasy w agroturystyce kosztują krocie. "Za drożyznę i kondycję polskich portfeli od 8 lat odpowiada PiS"

Wyścig z inflacją nie zniechęcił Polaków do wyjazdu na wakacje, co można zauważyć nad morzem i w górach. Niestety, ceny zakwaterowania są dość wysokie, co może być sporym obciążeniem dla rodzinnego budżetu. Jedna z aktywistek zdradziła, że za sam pobyt 4-osobowej rodziny na tydzień w kaszubskiej agroturystyce trzeba zapłacić aż 3 tysiące złotych. Do tego dochodzi wyżywienie, dojazd i wszelakie atrakcje. 

3 tysiące złotych kosztują tygodniowe wakacje w agroturystyce na Kaszubach dla 4-osobowej rodziny, na które wielu rodzin w tym roku nie będzie stać. I o ile uważam kupowanie butów za taką kwotę za obsceniczne, tak za drożyznę i kondycję polskich portfeli od 8 lat odpowiada PiS

- zauważyła Anna Górska, członkini Zarządu Krajowego Partii Razem, przyznając, że tak wysokie ceny spowodowane są działaniami partii rządzącej. Niestety, inflacja nie dotknęła tylko rynku turystyki, a każdego sektora gospodarczego.

"Rodzice powinni zacząć się buntować i wyjść na ulicę ze społecznym protestem"

Po wpisem kobiety pojawiło się wiele komentarzy. Internauci byli w szoku, że wczasy na wsi potrafią być tak drogie. Inni zaznaczyli, że przecież do samego zakwaterowanie trzeba dorzucić jeszcze multum wydatków, a to daje kwotę, za którą śmiało można szukać wakacji za granicą.

Co za drożyzna! I to jeszcze na wsi jakaś agroturystyka. Ok, dzieci zobaczą zwierzęta, ale co z resztą atrakcji? Żal na to patrzeć. Rodzice powinni zacząć się buntować i wyjść na ulicę ze społecznym protestem

- napisała jedna z internautek pod wpisem na Twitterze. Niestety, inflacja nie odpuszcza. Czy sytuacja w turystyce ulegnie zmianie i już wkrótce rodzice będą mogli pozwolić sobie na lepsze wczasy z dziećmi? Na razie się na to niestety nie zapowiada. 

Więcej o: