Prezent dla dziecka na urodziny. Co wybrać, aby sprawić frajdę solenizantowi?

Prezent dla dziecka na urodziny to ważny wybór. Urodziny są tym dniem w roku, na który najmłodsi czekają z wielkim utęsknieniem. To nie tylko symboliczne dmuchanie świeczek na urodzinowym torcie, ale także prezenty, czyli coś, co każde dziecko lubi najbardziej. Sprawdź, co wybrać, aby wywołać u dziecka wybuch euforii.

Prezent dla dziecka na 1 urodziny — czym się kierować przy wyborze prezentu?

Prezent dla dziecka na urodziny to wyzwanie, przed którym stają zaproszeni goście. Co wybrać, aby sprawić radość maluchowi, a jednocześnie przyczynić się do jego rozwoju? Jaki prezent dla dziecka na 1 urodziny? Pierwsze urodziny to wielkie święto całej rodziny. Choć maluch niewiele jeszcze rozumie, to na pewno czuje wyjątkowy klimat dnia. Z okazji pierwszych urodzin, rodzice zazwyczaj wyprawiają huczną imprezę, natomiast goście zastanawiają się, jaki prezent dla dziecka na 1 urodziny będzie najlepszy? Możliwości jest sporo. Roczne dziecko zaczyna coraz bardziej interesować się otoczeniem. Maluch rozwija swoje umiejętności poznawcze i motoryczne, a odpowiednio dobrane zabawki, mogą go w tym wspomóc. Nie musisz przy tym wydawać fortuny. Nie zawsze zabawki z najdroższej półki zagwarantują, że dziecko będzie nimi zainteresowane na dłużej. Postaw na prostotę, aby ograniczyć ilość bodźców oddziaływających na dziecko podczas zabawy.  Propozycje na udany prezent na urodziny dla rocznego dziecka, to np.:

 • sortery — dzięki nim dziecko uczy się rozpoznawać kształty oraz kolory
 • klocki — wspomagają zdolności manualne maluchów
 • gry rozwijające pamięć tzw. memory
 • puzzle z prostym obrazkiem 
 • książeczki z ruchomymi elementami
 • książeczki z magnesami
 • książeczki ze zmiennymi strukturami np. imitującymi sierść zwierząt

Powyższe propozycje prezentu na urodziny dla rocznego dziecka dotyczą zabawek. Możesz postawić także na praktyczny prezent dla dziecka na urodziny, np. zestaw pościeli z motywem bajkowym. Śmiesznym pomysłem na prezent dla dziecka na 1 urodziny, jest tort z pampersów i gadżetów dziecięcych — w tym przypadku najlepiej jednak będzie skonsultować się z rodzicami, aby trafić w produkty, których używa dziecko.

Zobacz wideo Pomysły na prezent. Zrób je sam!

Prezent dla dziecka na 3 urodziny — zestaw dla małych kucharzy

Jaki prezent dla dziecka na 3 urodziny? Dziecko w tym wieku ma już zazwyczaj swoje zainteresowania, ale też lubi podpatrywać rodziców w ich codziennych czynnościach. Dzieci uczą się poprzez naśladowanie. Popularnym prezentem dla dziecka na 3 urodziny, który zachęca najmłodszych do wspólnego przygotowywania posiłków, jest mini kuchnia. Gotowanie w swojej kuchni zapewni dzieciom ogrom zabawy, ponadto jest to gadżet, z którego dziecko nie wyrośnie szybko i posłuży do zabawy wiele lat. Z czasem można uzupełnić dziecięcą kuchnię o dodatkowe akcesoria, typu toster, ekspres do kawy, serwis do herbaty, które urozmaicą zabawę i dadzą nowe możliwości. 

Prezent na urodziny dla dziecka: 7 lat to idealny wiek na pierwszy "poważny" rower! 

Pomysł na trafiony prezent na urodziny dla dziecka? 7 lat to wiek, gdy można sprezentować maluchowi pierwszy "poważny" rower. Kupując rower jako prezent dla dziecka na urodziny, warto również pomyśleć o dodatkowych akcesoriach, zapewniających bezpieczną zabawę. Podstawą jest zakup kasku, który chroni głowę w przypadku wypadku na rowerze. Warto również wyposażyć rower w dodatkowe oświetlenie, które zapewni widoczność dla innych uczestników ruchu drogowego. Mamy do dyspozycji różnego rodzaju lampki do montażu na kierownicy oraz pod siodełkiem. Ciekawostką są lampy, które mają w sobie mechanizm wykrywający hamowanie i świecą jak światło stop.  

Prezent na urodziny dla dziecka 8 lat — wielofunkcyjny smartwatch

Idealnym prezentem na urodziny dla dziecka w wieku 8 lat będzie smartwatch. Jednak w tym przypadku nie jest to zwykły smartwatch, jaki każdemu przychodzi na myśl, lecz gadżet na miarę agenta 007. Ten smartwatch pozwala wyznaczyć strefę, w której może poruszać się dziecko, a po przekroczeniu zadanego obszaru wysyła komunikat do rodzica o przekroczeniu granicy. Ponadto pozwala na komunikację wideo z dzieckiem, a w szczególnych sytuacjach można skorzystać z funkcji podsłuchu i sprawdzić, co się dzieje w otoczeniu dziecka.

Prezent na urodziny dla dziecka 10 lat? Postaw na zestaw kreatywny

Jaki prezent na urodziny dla dziecka 10 lat? Dziecko w tym wieku poradzi sobie bez problemu z zestawem kreatywnym. Zestawy kreatywne pobudzają wyobraźnię, szlifują koordynację ręką-oko, wspomagają także umiejętność rozwiązywania problemów. Przykłady zestawów kreatywnych idealnych na prezent na urodziny dla dziecka w wieku 10 lat, to:

 • zestaw klocków Lego
 • zestaw do tworzenia biżuterii
 • modele do sklejania 
 • zestawy plastyczne 
 • zestawy do origami 

Prezenty dla gości na urodzinach dziecka: przykłady

Przyjęcia urodzinowe dla dzieci to coraz bardziej przemyślane imprezy. Dowodem na to są, chociażby drobne prezenty dla gości na urodzinach dziecka, które są miłą pamiątką po wyjątkowej uroczystości. Sprawdzone pomysły na prezenty dla gości to m.in.:

 • lizaki z personalizacją
 • cukierki krówki z zaprojektowaną etykietą
 • pierniczki w kształcie urodzinowego prezentu
 • fotografia "natychmiastowa" z solenizantem
 • małe świeczki sojowe bubble.

Zobacz też: Urodziny dla dzieci w plenerze. Poznaj przepis na udane przyjęcie

Więcej o: