300 plus - od jakiego wieku jest przyznawane dzieciom? Rodzice będą bardzo zadowoleni z tej wiadomości

Od jakiego wieku dziecko może otrzymać wsparcie w wysokości 300 złotych na zakup wyprawki szkolnej? Są konkretne limity wiekowe, ale rodzice na pewno będą zadowoleni z tej informacji. Zobaczcie sami, komu przysługuje 300 plus.
Zobacz wideo

Wakacje są już w pełni i dzieci korzystają z przerwy w nauce i nie myślą już o szkole. Jednak już niedługo zacznie się ważny okres, w którym można będzie otrzymać dodatkowe środki na zakup przyborów szkolnych dla pociechy. To świadczenie 300 plus z programu "Dobry Start", z którego mogą skorzystać wszyscy uczniowie. A w jakim konkretnie wieku muszą być dzieci i kiedy można złożyć wniosek? Wyjaśniamy.

300 plus - Od jakiego wieku dziecko może skorzystać z dodatkowych środków?

Program "Dobry Start" ma zapewnić środki na pokrycie wydatków związanych z nauką w szkole. Zgodnie z prawem świadczenie obejmuje wszystkich uczniów w wieku od 7 do 20 lat (w przypadku ucznia z niepełnosprawnością - 24 lata). Stąd o świadczenie mogą się ubiegać rodzice dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, jak i techników, liceów, branżówek, a także szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych. Jak podaje portal Interia Biznes, dodatkowe świadczenie na zakup wyprawki nie obejmuje jednak maluchów uczęszczających do żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów szkół wyższych, ponieważ polskie prawo nie uznaje tych placówek za szkoły. 

300 plus - Jak i gdzie można złożyć wniosek o przyznanie wsparcia na edukację?

Świadczenie 300 plus można otrzymać raz w roku, po złożeniu wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w terminie od 1 lipca do 30 listopada. Trzeba pamiętać, że środki są wypłacane w ciągu dwóch miesięcy od złożenia dokumentów, więc im szybciej się dopełni formalności, tym wcześniej środki zostaną przelane na konto rodziców. Wniosek do ZUS-u można złożyć wyłącznie elektronicznie na jeden z poniższych sposobów:

  • Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • portal Emp@tia.
  • bankowość elektroniczną,
  • aplikację mZUS.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA