W 10 lat doczekali się 10 dzieci. Synów nazwali po kolegach i duchownych. Córka dostała "magiczne" imię

Rodzice doczekali się 10 dzieci w ciągu 10 lat. Wśród nich jest tylko jedna dziewczynka. Nagrali filmik, w którym wyjaśnili, jak nazwali swoje pociechy. Jedno imię znacząco wyróżnia się na tle innych.

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców trudna decyzja. Zwykle zastanawiają się nad nim na długo przed narodzinami pociechy, czerpiąc inspiracje z różnych źródeł. Niektórzy preferują tradycyjne imiona, zaś inni wolą te oryginalne i nietypowe. Zdarza się również, że rodzice czerpią inspirację z książek i filmów, lub nazywają dziecko na cześć konkretnej osoby.

Doczekali się 9 synów i jednej córki

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Wzruszające słowa Małgorzaty Rozenek-Majdan w Sejmie: Prawdopodobnie nigdy nie zostałabym mamą

Rodzice w ciągu 10 lat doczekali się aż dziesięciorga dzieci, ale tylko jednej dziewczynki. Para mieszka w stanie Utah w USA i prowadzi profil na TikToku, który obserwuje 228 tys. osób. Chętnie dzielą się z obserwatorami różnymi doświadczeniami ze swojego życia codziennego, a w jednym z filmików postanowili wyjaśnić, czym się kierowali wybierając imiona dla swoich pociech. Na nagraniu widać gromadkę stojącą w salonie w rzędzie. "Wszyscy chłopcy noszą imiona po autentycznych osobach. Co zabawne, jedynie Lily ma imię po fikcyjnej bohaterce. Początkowo myśleliśmy, że będzie Eleonor po babci, ale to bardziej pasowało" - opisano filmik.

Wyróżnili imię córki

TikTokerzy poprosili dzieci, aby kolejno wychodziły przed szereg, przedstawiały się i wyjaśniły, dlaczego rodzice tak je nazwali. Steven odziedziczył imię po koledze taty z misji, Christopher po jego współlokatorze, a William po pradziadku ze strony mamy. Ryan również odziedziczył imię po przyjacielu taty, Spencer po amerykańskim duchownym mormońskim Thomasie Spencerze Monsonie, a Max po koledze ojca, który wraz z nim korzystał z domowego nauczania. Thomas również zyskał imię po pradziadku mamy, Henry po mormońskim przywódcy religijnym Henry'm B. Eryingu, a Peter został nazwany na cześć apostoła świętego Piotra. Ich siostra nazywa się Lily. Wybierając to imię rodzice zainspirowali się serią książek o"Harry'm Potterem", a konkretnie imieniem mamy głównego bohatera.

Więcej o:
Copyright © Agora SA