Kolonie 2023. Rodzicu, daj organizatorowi do podpisania ten dokument. Zabezpieczysz tak dziecko

Czy twoje dziecko jedzie na wakacyjne kolonie? Jeśli tak, to koniecznie daj ten dokument do podpisania organizatorowi wycieczki. W ten prosty sposób zadbasz o bezpieczeństwo pociechy.
Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Wakacje w pełni i wiele dzieci i młodych ludzi spędza ten czas na wycieczkach, koloniach i półkoloniach. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, ale mimo to jest obarczone pewnym ryzykiem. Jak więc zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo na wakacjach? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym jednym dokumencie, który musi podpisać organizator wyjazdu, ale nie tylko. Zobaczcie, o co powinniście zadbać przed wyjazdem pociechy na kolonie.

Kolonie 2023. Ten dokument musi podpisać organizator wyjazdu

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić przed wysłaniem dziecka na kolonie, jest sprawdzenie organizatora jeszcze przed wykupieniem turnusu. Można to zrobić na portalu Wypoczynek.MEiN.gov.pl, gdzie można znaleźć wszystkie legalnie organizowane w Polsce obozy, kolonie czy półkolonie. Na tej stronie są dostępne takie informacje jak dane organizatora, termin i adres lokalizacji wypoczynku. Jak czytamy na łamach serwisu Gov.pl, warto oprócz tego dać organizatorowi do podpisania umowę na wyjazd dziecka, a także wymóc na nim podanie "wszystkich istotnych informacji o wypoczynku i ewentualnych dodatkowych wymaganiach, w tym wydruku potwierdzenia zgłoszenia danych kolonii. W ten sposób można zwiększyć bezpieczeństwo pociechy na wakacjach

Kolonie 2023. O czym jeszcze powinni pamiętać rodzice przez wyjazdem?

Oprócz sprawdzenia organizatora rodzice muszą też odpowiednio przygotować do wyjazdu dziecko - konieczne jest dokładne wypełnienie formularza Karty kwalifikacyjnej uczestnika, m.in. podanie informacji o stanie zdrowia pociechy takich jak alergie czy stale przyjmowane leki. Zadbać trzeba też o bagaż, który nie może być za ciężki - dziecko musi być w stanie samo go nieść, ale zarazem musi zawierać wszystkie potrzebne na czas wyjazdu rzeczy. Co spakować? Przede wszystkim (za poradnikiem wyjazdowym 2023) legitymację szkolną, kartkę z adresem wypoczynku i telefonami kontaktowymi rodziców, a także ubrania (na lato): sandały, buty sportowe, pantofle, bielizna na każdy dzień, ubranie na ciepłą i zimną pogodę, nakrycie głowy, dwa stroje kąpielowe, kosmetyki i środki higieny osobistej, duży ręcznik plażowy i dwa mniejsze, grzebień, chusteczki higieniczne, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem UV. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: