Nastolatki znalazły w lesie zagubioną 5-latkę. "Zaopiekowały się nią i wezwały dorosłych"

Mała dziewczynka zgubiła się w lesie. Na szczęście spotkały ją dwie czternastolatki, które zainteresowały się dzieckiem i pomogły wrócić do domu.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na Gazeta.pl
Chwile grozy przeżyła 5-letnia dziewczynka, która zgubiła się w lesie. Dziecko miało dużo szczęścia, ponieważ spotkało na swojej drodze dwie nastolatki, które jej pomogły.

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Jak podaje portal ddtorun.pl kilkulatka zgubiła się w okolicy Osady Leśnej Barbarka. Dziecko zapewne było przerażone. Na szczęście w tym samym miejscy znalazły się dwie 14-latki, uczennice Szkoły Podstawowej nr 13 w Toruniu. Dziewczyny zajęły się dziewczynką i poprosiły o pomoc.

Odkrywamy Świętokrzyskie. Na szlaku na Jeleniowską GóręOdkrywamy Świętokrzyskie. Na szlaku na Jeleniowską Górę Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

Zauważyły one małą dziewczynkę, która zgubiła się w lesie. Uczennice zaopiekowały się dzieckiem i poprosiły o pomoc dorosłych, których napotkały na swojej drodze. Dzięki ich bezinteresownej pomocy 5-latka szybko wróciła pod opiekę rodziny

- powiedział st. sierż. Sebastian Pypczyński, oficer prasowy KMP w Toruniu w rozmowie z redaktorem ddtorun.pl. Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do tego, że dziewczynka znalazła się sama w lesie.

Kilka dni temu podczas zakończenia roku szkolnego, szkoła, do której chodzą obie nastolatki, postanowiły podkreślić ich bohaterską postawę. W trakcie uroczystości dzielnicowy z Komisariatu Policji Toruń - Śródmieście osobiście im pogratulował i podkreślił, jak ważne jest to, że dziewczyny zareagowały, jak powinny w sytuacji, która bez wątpienia wymagała pomocy.

Uczennice mogą być przykładem dla swoich rówieśników. Dziewczynki, pomimo swojego młodego wieku, wykazały się niezwykle dojrzałą postawą obywatelską

- powiedział młodszy aspirant Mariusz Tarnowski, stawiając tym samym nastolatki jako wzór dla innych.

Ta historia miała na szczęście swój happy end. Jest to jednak sygnał dla wszystkich rodziców, by nie spuszczali swoich dzieci z oczu. Często wystarczy dosłownie moment, chwila nieuwagi, by pociecha się zgubiła lub co gorsza, stała się jej jakaś krzywda. Piękna pogoda, wakacje, wyjazdy sprzyjają leśnym wędrówkom. Mogą być doskonałą formą spędzania wolnego czasu, jednak tylko wtedy, gdy dorośli zadbają o bezpieczeństwo swoje i dzieci.

Więcej o: