Lekarz zachwycony imieniem, które nadali córce rodzice. "Jak ktoś zawoła Antek lub Zuzia to połowa przedszkola zareaguje"

Wyjątkowe i niebanalne imię dla dziecka? Sprawdź ranking z tymi najrzadziej nadawanymi. Na jedno z takich mało popularnych postawili rodzice nowo narodzonej dziewczynki, którzy nazwali ją Celiną. Tym pomysłem zachwycił się jeden z lekarzy, który obecny jest na Instagramie. Mężczyzna jest zdania, że po erze Antków, Stasiów, Zuzi i Zosi, w końcu przyszedł czas na imiona, które są równie piękne, ale mało popularne, a co za tym idzie - oryginalne.

Rodzice nowo narodzonej dziewczynki postanowili wybrać dla niej imię mało popularne. Postawili na Celinę, co wyjątkowo spodobało się lekarzowi, położnikowi z Oddziału Położniczego Warszawskiego Szpitala Południowego. "Mam słabość do imion, które nie są często nadawane. No bo jak ktoś zawoła Antek lub Zuzia to połowa przedszkola zareaguje" - napisał dr Wojciech Falęcki, publikując tym samym zdjęcie małej dziewczynki. Pod jego postem wywiązała się ciekawa dyskusja w kwestii nadawanych imion. Co o tym sądzą rodzice? Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dr Falęcki wspomina dyżur, podczas którego wykonał 11 cesarskich cięć. "To był koszmar"

Idealne imię dla dziecka? Lekarz radzi wybrać to, które nie jest zbyt często nadawane

Najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek według rankingu z 2022 roku to: Zofia, Zuzanna, Hanna, Laura, Maja, Julia, Oliwia, Alicja, Pola, Lena oraz Antoni, Jan, Aleksander, Nikodem, Franciszek, Jakub, Leon, Mikołaj, Stanisław, Filip. Toteż jeśli przyszli rodzice szukają imion oryginalnych, niebanalnych, a na pewno zbyt popularnych, powinni się kierować ostatnimi miejscami w tabeli. Znajdziemy tam imiona nadawane stosunkowo rzadko, jednym z nich jest imię żeńskie Celina. W 2022 roku zostało nadane raptem 161 razy. Ten proceder spodobał się jednemu z lekarzy, dr. Wojciechowi Falęckiemu, który w poście na Instagramie zauważył, że po modzie na Hanie i Antków, miłą odmianą są dzieci o tych niepopularnych imionach.

Po erze Helenek, Hań, Laurek, wczoraj spotkałem Celinę. Mam słabość do imion, które nie są często nadawane. No bo jak ktoś zawoła Antek lub Zuzia to połowa przedszkola zareaguje. Szczęśliwie moje imię również jest mało popularne

- napisał lekarz.

 

Pod jego postem możemy znaleźć również kilka komentarzy rodziców maluchów, którzy postawili również na imię mało popularne i raczej to niszowe. Są zatem Basie, Florentynki, Stefanie, Jagienki, Halszki, a jeśli chodzi o chłopców, to mamy Wincentów, Kazików i Zbyszków.

Ja rodziłam w ten piątek i na porodówce wszyscy po kilka razy pytali skąd pomysł na imię, bo takie niespotykane teraz. A powitaliśmy na świecie małego Szczepana
Ja w maju urodziłam Agatkę. Z opinii wnioskuję, że to imię też jest rzadko nadawane. Ja sama osobiście znam tylko jedną posiadaczkę tego imienia
U nas jest Rozalia. Po prababci
Mam Ewę. Niby takie popularne imię a dość rzadko teraz nadawane

- dodali komentarze dumni z wyboru imienia, rodzice maluchów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.